Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ÇORUM ŞUBEMİZ, KONKORDATO KOMİSERLİĞİ EĞİTİMİNE BAŞLADI


[ 26 Kasım 2018, Pazartesi – 08:28 ]

Çorum Şubemiz üyelerimiz için Konkordato Komiserliği Eğitimine başladı.
 
Çorum Şube Başkanımız açılış konuşmasında şunları kaydetti:
 
“Gelişen ve değişen dünyamızda dün insanlar toplayıcılık, avcılık ve tarımla uğraşırken sanayi devrimi sonrası fabrikalaşma, makineleşme, fabrikada çalışma, kentleşme süreçlerini yaşayarak günümüze kadar gelinmiş, günümüzde ise nesnelerin interneti, yapay zekâ, robot teknolojisi, siber fiziksel sistemler kullanılmaya başlamıştır.

Endüstride üretim teknikleri geçmişten günümüze kendi çağının gereklerine uygun değişim yaşamış, işletmeler azami kar düşük maliyet elde etme arzusu üretim tekniklerini geliştirmiş ve Endüstri 4:0 söylemlerinin günümüzde sıkça konuşulmasına sebep olmuştur.

Endüstri 4:0 kısaca hatırlayacak olursak

Endüstri 1:0  mekanik üretim tesislerinin uygulanması 1800 yıllar
-1712 Buhar Makinesinin İcadı

Endüstri 2:0 Elektrik ve iş Bölümüne dayalı seri üretime geçilmesi
-19 YY 1840 Telgraf ve 1880 Telefon icadı
-1920 Taylorizim ( bilimsel yönetim )

Endüstri 3:0 Üretim Süreçlerinin Otomasyonu (20 YY)
-1971 İlk Mikro Bilgisayar
-1976 Apple

Endüstri 4:0 Otonom makineler ve Sanal Ortamlar
-1988  (MIT)
-2000 Nesnelerin İnterneti
-2010 Hücresel Taşıma
-2020 Otonom Etkileşim ve Sanallaştırma

Endüstri 4:0 geldiği ve geleceği nokta bir çok meslek grupları yok olacak Şoförsüz araçlar, akıllı fabrikalar, yönetici robotlar, akıllı tarım teknikleri gibi teknolojik gelişmeleri 2030 lar da görerek beraber yaşayacağız.

Endüstrinin 4:0 ’ına karşılık Türkiye Kamu-Sen olarak bizlerde sendika 4:0 diyoruz. Değişimi takip eden değil takip olunan bir anlayışla süreçleri takip ederek çalışma hayatına yansımaları noktasında İLO ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje ile çalışanlara yol gösterme ve yeni anlayış geliştirme çabasındayız bir an önce Kamu 4:0 olmalı.

Çağımız bilişim çağı ve Zihin emeğinin altın çağı olacak, kas gücü yerini zihin gücüne bırakmıştır. İş hayatında teknoloji isteyip, sosyal hayatta doğal olacağız.

Kamu çalışanları değişmeli; 1980, 1990, 2000 yılların çalışma teknikleri ve teknolojileri farklı idi. İlk işe başladığımız da çalışma koşulları ile bugünü çalışma koşullarını kıyaslayın ne kadar farklar olduğunu göreceksiniz.

Gelişen teknolojiye çalışanların uyum sağlaması uyum sağlayamayanların otomatik sistem dışına çıkarılması çalışanın her diam kendini yenilemesi çağımızda zorunlu hale gelmiştir. Türk Büro-Sen Çorum Şubesi olarak rızkını emeği ile kazanan çalışanların kendilerini yeni iş ve değişime hazırlanması için bu sertifika programlarına önem veriyoruz. Esnek istihdamın konuşulduğu kısmen uygulanmaya başlandığı ülkemizde çeşitli istihdam şekillerini çeşitlendirmektedir.

Gelecek sertifikasyon dönemi, siz her alanda sertifikaya ihtiyaç duyacaksınız. Gelinen noktada çevrenize baktığınız zaman inşaat ustasından-oto tamirciliğine, uzlaştırmacıdan-Bilirkişiye kadar çoğu meslek gruplarında sertifikaların daha da önemi artarak devam edecektir.

“Ben askerî deha filân bilmiyorum. Herhangi bir zorluk önünde kaldığım zaman benim yaptığım iş şudur: Vaziyeti iyice tespit etmek sonra bu vaziyet karşısında alınacak tedbirin ne olduğuna karar vermek”.(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Bizler Türkiye Kamu-Sen olarak şunun bilincindeyiz. “Görevini tam olarak yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazeretin devası nede ilacın şifası deva vermez ” der Hz. Mevlana. Bizler vicdanen rahatız çünkü eğitim alanında çeşitli üniversitelerle anlaşarak Çorumda 3 kez yüksek lisans,1 kez uzlaştırmacılık ve bugün Konkordato Komiserliği eğitimi verdiriyoruz.

Lakin marifet iltifata tabidir. İltifatsız marifet zayi olur. Marifetlerimizin zayi olmaması için tüm kamu çalışanlarını bizlere sendikamıza destek olmaya davet ediyorum.”


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 3
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |