Geri

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ARZU ERDEM’E TEŞEKKÜR ETTİ

19 Nisan 2018, Perşembe | 11:33
Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Mübaşirler, Bilgi İşlem Personelleri, taşeron şoförler konusunda yaptığı açıklamalarına teşekkür ediyoruz.

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in  yaptığı açıklamada ”Adalet Bakanlığı bünyesinde yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan mübaşirlerin hizmet sınıfları büyük bir haksızlık oluşturmaktadır. Yürüttükleri görev bakımından asil ve sürekli hizmet ifa eden mübaşirlerin kendileriyle benzer işleri gören zabıt katibi, şoför ve başka diğer memurlar gibi genel idari hizmetleri sınıfında bulunmaları gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, devlette bilhassa süreklilik esasına çok önem verdiğimizi, milletimizin de devlete güvenini bu unsurun oluşturduğunu, bir bakanın vermiş olduğu sözün gelen diğer bakan tarafından mutlaka devam ettirilmesi gerektiği yönünde de tekrar mutlaka takipçisi olacağımızı söylemek isterim.” 

Yine “Mağduriyet yaşayan (hastanelerde çalışan) Bilgi İşlem Sorumluları ve Bilgi İşlem Teknik Sorumluları ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron şoförlerin kardeşlerimizin haklı davaları davamdır.” İfadesini gayet olumlu buluyor ve bu konulara eğilen, ilgilenen ve kamuoyu oluşturan, gündeme getiren Milletvekillerinin sayısının artması temennimizdir.

Türk Büro-Sen olarak Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışanlar arasında yapılan ayrımcılığı asla kabul etmeyeceğimizi, mübaşirler genel idari hizmetler sınıfına geçirilene; ekonomik, sosyal ve özlük haklarında da iyileştirme yapılana kadar mücadelemizi her platformda sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. 5200 mübaşirin çeşitli platformlarda gerçekleştirdiği girişimleri desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1