Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ARZU ERDEM’E TEŞEKKÜR ETTİ


[ 19 Nisan 2018, Perşembe – 11:33 ]

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Mübaşirler, Bilgi İşlem Personelleri, taşeron şoförler konusunda yaptığı açıklamalarına teşekkür ediyoruz.

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in  yaptığı açıklamada ”Adalet Bakanlığı bünyesinde yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan mübaşirlerin hizmet sınıfları büyük bir haksızlık oluşturmaktadır. Yürüttükleri görev bakımından asil ve sürekli hizmet ifa eden mübaşirlerin kendileriyle benzer işleri gören zabıt katibi, şoför ve başka diğer memurlar gibi genel idari hizmetleri sınıfında bulunmaları gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, devlette bilhassa süreklilik esasına çok önem verdiğimizi, milletimizin de devlete güvenini bu unsurun oluşturduğunu, bir bakanın vermiş olduğu sözün gelen diğer bakan tarafından mutlaka devam ettirilmesi gerektiği yönünde de tekrar mutlaka takipçisi olacağımızı söylemek isterim.” 

Yine “Mağduriyet yaşayan (hastanelerde çalışan) Bilgi İşlem Sorumluları ve Bilgi İşlem Teknik Sorumluları ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron şoförlerin kardeşlerimizin haklı davaları davamdır.” İfadesini gayet olumlu buluyor ve bu konulara eğilen, ilgilenen ve kamuoyu oluşturan, gündeme getiren Milletvekillerinin sayısının artması temennimizdir.

Türk Büro-Sen olarak Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışanlar arasında yapılan ayrımcılığı asla kabul etmeyeceğimizi, mübaşirler genel idari hizmetler sınıfına geçirilene; ekonomik, sosyal ve özlük haklarında da iyileştirme yapılana kadar mücadelemizi her platformda sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. 5200 mübaşirin çeşitli platformlarda gerçekleştirdiği girişimleri desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |