Geri

ADALET ÇALIŞANLARININ EKONOMİK, SOSYAL VE ÖZLÜK HAKLARI İÇİN BAKAN GÜL’E YAZI YAZDIK

21 Aralık 2017, Perşembe | 12:10
Bilindiği üzere Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 19.12.2017 tarihinde katılmış olduğu bir televizyon programında Adalet Çalışanlarıyla ilgili olarak, “Personelimiz hak ediyor, darbe yargılamalarında katiplerimiz, mübaşirlerimiz, milletimizin huzuru için çalışan personelimiz. Hükümetimiz geçmişte iyileştirmeler yapmış. Bu nedenle mahkemelerin yükünü çeken memurlarımız olan mübaşirlerin GİH geçmesi için olabilecek ne varsa Maliye Bakanlığı ile görüşerek çalışırız. Sadece mübaşirlerle ilgili değil, diğer adliye personelleriyle ilgili de özlük konusunda yapabileceklerimize bakacağız. Bunların içinde Zabıt Katipleri, Mübaşirler, yani adliye personellerimiz var. Bunlar için olabilecek ne varsa elimizden geleni yapmaya çaba göstereceğiz” demiştir.
 
Sendikamız, yıllardır Bakanlık bürokratları ile yapmış olduğu görüşmeler ve resmi yazılarla Adalet Çalışanlarının sadece Hakim ve Savcılardan ibaret olmadığını, onlara verilen ekonomik,  sosyal ve özlük haklarının diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmasını istemişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün açıklaması üzerine Sendikamız, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş’e yazdığı resmi yazı ile yaşanan sorunları tekraren dile getirmiş, çalışanlarla ilgili yapılacak düzenlemeyle ilgili tespit etmiş olduğu sorunları rapor halinde sunarak, Adalet çalışanlarının sorunlarının çözümü için acilen düzenlemeler yapılmasını talep ettik.
 
Türk Büro-Sen olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e gönderilen raporu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1