Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALİYE BAKANLIĞI MESLEKİ EĞİTİM KURSİYERLERİNDEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET


[ 13 Aralık 2017, Çarşamba – 13:48 ]

Maliye Bakanlığı Mesleki Eğitim Kursu Kursiyerlerinden Ömer Faruk Artam, Tolga Karagül, İbrahim Gülpınar, Ahmet Kürşad Doğan ve Derya Çetin 11.12.2017 tarihinde Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’u ardından Konfederasyon Genel Başkanımız İsmail Koncuk’u ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde Maliye Bakanlığı’nda yaşanan sorunların çözümü noktasında Konfederasyonumuz ve Sendikamızdan destek isteyen Maliye Kursiyerleri, “Gider Bölümü personeline kariyer imkanı tanınmalı, sosyal ve mali denge sağlanmalı ve özlük haklarımız iyileştirilmelidir. Maliye Bakanlığı’nda yaşanan Gelir ve Gider bölümü ayrımı sonlandırılmalıdır. Kurum içi özel uzmanlık sınavı açılmalıdır. Bu haksızlıkların giderilmesi için Türk Büro-Sen olarak, sizlerden destek bekliyoruz” dediler.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için mücadele etmek bizim önceliğimizdir. Kurum içi özel uzmanlık sınavlarının açılması noktasında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın verdiği sözü biran evvel yerine getirmesini bekliyoruz. Konfederasyon olarak da konunun takipçisi olacağız” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ise, “Maliye Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını biliyoruz. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Maliye çalışanları için Kurum İçi Özel Uzmanlık Sınavının açılacağını ve hazırlıkların sürdürüldüğünü” açıklamıştı. Bu söz halen yerine getirilmemiştir. Sendikamız konuyla ilgili olarak Maliye Bürokratları ile görüşmeler yapmış ve resmi yazı ile bu sınavın biran evvel açılması gerektiğini ifade etmiştir.
Gelir ve Gider bölümlerinde personel arasında yaşanan özlük, ekonomik ve sosyal hakların düzeltilmesi, personel arasında yaşanan ayrımcılığın son bulması için mücadelemiz devam edecektir. Kurum içi özel uzmanlık sınavlarının açılması için görüşmelerimiz devam edecek. Hiçbir çalışanın mağdur olmasını istemiyoruz. Bu konuda elimizden gelen desteği sizlere vereceğiz” dedi.
 
Maliye Bakanlığı Mesleki Eğitim Kursu Kursiyerleri sorunlarıyla ilgili hazırladıkları bir raporu da Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’a takdim ettiler.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |