Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA 9 NOLU ŞUBEMİZİN 4. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI


[ 07 Aralık 2017, Perşembe – 11:55 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 03.12.2017 tarihinde Ankara 9 Nolu Şubemizin 4. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Divan teşekkülünün ardından Ankara 9 Nolu Şube Başkanımız Aydın Yılmaz açılış konuşmasında, Şubemizin Olağan Genel Kurulunun Türk Sendikal hayatına hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasına, “Her 3 Aralık tarihinde Engelli vatandaşlarımızı hatırlıyoruz. Ancak ne kamuda ne özel sektörde engelli vatandaşlarımız yeterince istihdam edilmiyor. Ne sokaklarımız, ne kamu binalarımız, ne toplu taşıma araçlarımız engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata karışmaları için uygun değildir. Onlarında hayata karışabilmesi için olumsuz şartları değiştirmeliyiz. Nitelikli ve erişilebilir eğitim almaları, eşit vatandaş olabilmeleri sağlanmalıdır” diyerek başladı.

KAPILARIMIZI BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP, BU VATANA İHANET EDENLER DIŞINDA HERKESE SONUNA KADAR AÇTIK

“25 yıl önce başladığımız Sendikal emek mücadelemizde bugüne kadar çizgimizden taviz vermedik. Bugün geldiğimiz nokta Sendikal haklar noktasında asla yeterli değildir. Ancak ne şartlar altında mücadele ettiğimiz de unutulmamalıdır. Türkiye Kamu-Sen’in tarihi kitap olduğunda, Rahmetli Rauf Denktaş’ın ifadesiyle “her devrin adamı değil, her devirde adam olanların Sendikası” diye yazacaktır. Biz kendimize “bizim ilkemi, önce ülkemiz” anlayışını şiar edindik. Türk Milleti’nin birliği, dirliği ve refahı için çalışmaktan bir gün bile vazgeçmedik. Kapılarımızı bu vatanın ekmeğini yiyip, bu vatana ihanet edenler dışında herkese sonuna kadar açtık. Kamuda Türk Milleti'nin hizmetkarı olduk. Büyük Atatürk’ün  hedef gösterdiği “muhasır medeniyetler seviyesine” ulaşabilmek için daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

25 yılda birçok Hükümetle karşı karşıya geldik. Ancak son 15 yıldır iktidar olan AKP Hükümeti, kamuda hiçbir Hükümetin yapmadığı kadar yandaş kayırmacılığı yapmış, Devlette liyakat ve ehliyeti yok saymıştır. Kamudaki kadroları kendi gibi düşünen, kendilerine yandaş olan kişilere vermiştir. Cemaat mensupları ile el ele vermiş, Devleti yönetmiştir. Bu durumun sonucu olarak da 15 Temmuz hain kalkışma gecesini yaşadık.

TÜRK DEVLET YÖNETİMİ GELENEĞİNİN TEMELİ ADALET VE EŞİTLİKTİR

Türk Devlet geleneğinin temeli adalet, eşitlik ve insana değer vermektir. Bu geleneğin dışına çıkan Hükümdarlar, halk tarafından reddedilmiştir. İnsanlar arasında eşit hükmetmeyen, adil paylaşımı sağlamayan devletler yok olmuştur.

Ancak bugün ülkemize baktığımızda, Gelir dağılımı adaletsizliğinde Avrupa birincisiyiz. AKP iktidarı ile orta direk denilen sınıf yok oldu. TÜİK verilerine göre, geliri en yüksek olan grupla, en az olan grup arasındaki fark 7,5 kata çıkmıştır. Yani zengin daha zengin, yoksul daha zengin oldu. Ülkemiz kötü bir şekilde yönetiliyor.

4/B VE 4/C’Lİ ÇALIŞANLARIN TAMAMI 4/A KADROSUNA GEÇİRİLMELİDİR

Kamuda çalışanların çözülmesi geren birçok problemi var. Biz kurulduğumuzdan beri sözleşmeli çalışan kavramına karşı çıktık. Kamuda çalışan herkes 657 sayılı yasaya göre istihdam edilmelidir. Kamuda sadece taşeron çalışana kadro verilmesi yeterli bir uygulama değildir. 4/B ve 4/C’li çalışanların tamamı da 4/A kadrosuna geçirilmelidir. 2011 yılında yaklaşık 200 bin 4/B’li kadroya geçirildi. Bu doğru bir yaklaşımdır. Ancak sonrasında yine 4/B’li alımına devam edildi. Kamuda düzen bozuluyor, çalışma barışı sekteye uğruyor. Yan yana masalarda aynı işi yapan çalışanlar arasında statü ve ücret farklılıkları oluştu. Artık kamuya 4/B, 4/C veya diğer sözleşmeli alımına son verilmelidir. Taşeron adı altında yada farklı statülerde istihdam ile çalışanların emeğinin sömürülmesine müsaade etmeyeceğiz.

Geçen yıl çıkan yasa ile özel istihdam büroları kuruluyor. İŞKUR ne iş yapacak? İŞKUR dururken, insanlara köle muamelesi yapacak özel istihdam bürolarının amacı nedir? Bizim ülkemizin insanlarına yazık değil mi? Ülkemizin her vatandaşının Devlette çalışma hakkı vardır.

KAMU ÇALIŞANLARI NEDEN İNTİHAR EDİYOR?

Ülkemiz ekonomik, sosyal ve siyasi açıdan oldukça kötü günlere hızla sürükleniyor. Ancak biz uyarılarımızı yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.
Son 15 gün için 3 adliye çalışanımız, 3 de Emniyette çalışan sivil memur arkadaşımız hayatlarını sonlandırdı. Kars’ta geçtiğimiz yıllarda TÜİK çalışanı üyemiz Mehmet Tolon dahil 7 kişi katledildi.  Ne bu intiharlar, ne de o zaman katledilen 7 kişi ne haber oldular, ne de kurumlar bir araştırma yaptı. Bu intiharların sebebi nedir? Neden araştırılmıyor? Biz bu intiharları gündeme getirmeye devam edeceğiz. İnsana insan olduğu için değer vermeye devam edeceğiz. Kamu çalışanlarının sıkıntılarının çözümü için mücadelemizi tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz.

KAMUDAKİ YENİ PARALEL YAPI MALUM-SEN’DİR

“Bize üye olursanız, sizi müdür yaparız” diye memurları kandırmaya çalışan Sendikamsı yapının karşısında olacağız. Onlar iktidar gücü ile geldiler, iktidar ile giderler. Kamuda FETÖ terör örgütünden boşalan kadroları doldurmaya çalışıyorlar. Kamudaki yeni paralel yapı bu malum konfederasyondur. Memurların haklarını kendi üyelerine peşkeş çekmeye çalışıyorlar.

Biz 15 yıldır bu iktidara rağmen, doğru bildiğimizi söyledik, bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz. Hiçbir iktidara boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

Ankara 9 Nolu Şubemizin Olağan Genel Kuruluna Ankara Şube Başkanlarımız ve Şube Yöneticilerimiz de katıldı.

Türk Büro-Sen olarak, Ankara 9 Nolu Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Aydın Yılmaz
Mehmet Özmen
Ramazan Koç
Esra Bingöl
Mustafa Samur
Lokman Akkaya
Ömer Çakmak


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 12
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |