Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DENİZLİ ŞUBEMİZİN 6. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI


[ 06 Aralık 2017, Çarşamba – 09:05 ]

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert 02.12.2017 tarihinde Denizli Şubemizin 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Divan teşekkülünün ardından Denizli  Şube Başkanımız Hüseyin Utangaç açılış konuşmasında, Şubemizin Olağan Genel Kurulunun Türk Sendikal hayatına hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert konuşmasında, “Birkaç ay önce Hükümet ile yandaş sendika arasında 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisi ile ailelerini ilgilendiren 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandı. Aynı yıl içerisinde işçilerle imzalanan toplu sözleşmede %5+7,5 zam ve 3 bin TL’nin altında maaş alanlara aylık 90 TL iyileştirme, ilave tediye ücretine 250 TL artış verildi. Memurlar için yapılan toplu sözleşmede ise 2018 yılı için % 4+3,5 ve 2019 yılı için % 4+5 zam verildi. Aynı Hükümet, kamuda memur ve işçi ayrımı yapmıştır. Memurlar ve memur emeklileri adına masaya oturan yandaş sendika ise, masada memurların ve memur emeklilerinin haklarını Hükümete peşkeş çekmiştir. Milyonlarca memur ve emeklinin hakları gasp edilmiştir. Ekonomik anlamda hiçbir kazanım sağlanamadığı gibi, sosyal ve özlük haklarında da bir düzenleme yapılmamıştır.

Toplu sözleşmede; ek ödemelerin emekliliğe sayılması, sözleşmeli çalışanlara kadro, vergi dilimlerinin düzenlenmesi, ek gösterge adaletsizliği gibi konular çözüm beklerken;  Kamu kurumlarının yemekhanelerinde bugüne kadar “haram” yemek yeniliyormuş gibi, memura sadece “helal gıda” maddesi çıkmıştır. Bunu da büyük kazanım diye sunmaya çalışmaları, oldukça utanç vericidir.

Biz 2002 yılı ile 2008 yılları arasında 7 yıl yetkili konfederasyonken; hükümetlerin teklifi %66.96 idi, biz %219.55 zam aldık. Memur-Sen’in 2019 yılını da kapsayan 10 yıllık yetki döneminde memur maaşları sadece %162,60 arttı. Yani Türkiye Kamu-Sen yetkili olduğu 7 yıllık dönemde 100 TL’yi 319,55 TL yaparken, Memur-Sen 10 yılda 100 TL’yi ancak 262,60 TL yapabildi. Kamu çalışanlarının birçok sorunu var. Bu problemlerin çözümü için mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir.

Sendikalar haksızlığın ve adaletsizliğin olduğu yerde, bu duruma dur diyebilmek için oluşturulmuş yapılardır. Biz bu yola çıkarken hak, hukuk ve adalet istedik. Biz kimseyi baskı ve tehditle üye yapmadık. Bize üye olursanız sizi müdür yaparız diye kandırmadık. Sendikacılık birinin hakkını diğerine vermek değil, hak kimin ise ona teslim etmektir.

Maalesef iktidarın besleyip, büyüttüğü bazı sendikamsı yapılar bu haksızlığı yapmaya çalışıyorlar. İktidarla sendikacılık yapanlar, iktidarla gelip, iktidarla giderler. Türkiye Kamu-Sen her devirde adam gibi adamların sendikası olmuş; hak, hukuk ve adalet mücadelesi vermiştir. Eğilmeden bükülmeden bu güne geldik, bugünden sonra da kimsenin huzurunda eğilmeyeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

Denizli Şubemizin Olağan Genel Kurulu’na Konfederasyonumuza bağlı Sendikaların Şube Başkan ve Yöneticileri ile Temsilcileri de katıldı.

Türk Büro-Sen olarak Denizli Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar dileriz.

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Hüseyin UTANGAÇ
Öner EKİZ
Onur HANCI
Mehmet Ali EFE
Uğur ŞENGÜL
Hüseyin TUNCER
Tuncay ASLANKARA


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 5
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |