Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA 10 NOLU ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI


[ 06 Aralık 2017, Çarşamba – 09:40 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ile Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan 03.12.2017 tarihinde Ankara 10 Nolu Şubemizin Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan’ın yaptığı Ankara 10 Nolu Şubemizin Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasına, “Hakk’a uğurladığımız arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sendikal emek mücadelesinde emekliye ayrılmış arkadaşlarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diyerek başladı.

“Sendikal mücadelemizin son 15 yılını, tek bir siyasi iktidarın yönetimindeki bir ülkede yaşadık. Hepimiz devlet memuruyuz. Bizim için devlet adına ülkeyi yönetenler çok önemli. Biz onların mesai arkadaşlarıyız. Ülke yönetilirken TBMM’den yasalar çıkıyor. Bu yasaları çıktığı zaman uygulayanlar memur arkadaşlarımızdır. Bizim görevimiz milletimize hizmet etmektir. Kurumlarımız farklı olsa da hepimiz Devlet için varız. 80 milyona hizmet ederiz.  Bir insanın doğumundan ölümüne kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarında bizler yani memurlar hizmet verir.

KAMUDAN LİYAKATI KALDIRMASAYDILAR 15 TEMMUZ’U YAŞAMAZDIK

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun temeli liyakattir, hakkaniyetli hizmet vermektir.  Ama 15 yıldır görevlerimizi yaptırmıyorlar. Keşke iktidar bu yasaya uygun kararlara imza atabilseydi. Liyakatı ayaklar altına almazsalar; Çalışanlar mutlu hizmet verir, millet de kaliteli hizmet alır.

15 Temmuz’da çok korkunç bir ihanetle yüz yüze kaldık. Bu ihaneti yapanlar devlet memurlarının içine sızan hainlerdir. Bu noktaya durup dururken gelmedik. Bizim ülkemizi yönetmeye 2002 yılında gelenler; hoca efendi aşağı, hoca efendi yukarı diye Devletin kapılarını bunlara açtılar. Devletin en üst kademesine bunları yerleştirdiler. Eğer liyakat olsaydı, adalet olsaydı, hakkaniyetli devlet yönetimi olsaydı, iş ehline verilseydi bunları yaşamazdık. 2002’den 2012 yılına kadar Devlet, cemaatle el ele paralel paralel yönetildi.  AKP iktidarında FETÖ 15 kat büyüdü. Bir ihanet odağına Devleti teslim ettiler. Bunların yüzünden, Balyoz ve Ergenekon soruşturmaları oldu. Hepsinin kumpas olduğu ortaya çıktı. Cemaatle iktidar el ele vererek, masum insanlara kumpas kurdu.  Vatansever bürokratlar yerine cemaat adamları yerleştirildi. 17-25 Aralık operasyonlarına kadar bu böyle gitti.

2010 YILINDA FETÖNÜN SINAV YOLSUZLUĞUNU ORTAYA ÇIKARTTIK

2010 yılında biz cemaatin KPSS yolsuzluğunu ortaya çıkardık. Dosyayı o zaman iktidar yetkililerine de yolladık. Savcılıktan bunu deşifre etmelerini bekledik. Ama aksine bizim üstümüze geldiler. 15 Temmuz ihaneti olunca bu hainlerin bütün sınavları suiistimal ettiği ortaya çıktı.  Biz yolsuzluklarını ortaya çıkarttık, onlar üstünü kapattı. Çünkü o zaman ortaklardı ve beraber yürüyorlardı. Ama ne oldu şimdi? 250 tane vatan evladı şehit oldu. FETÖ operasyonu yüzünden binlerce masum da mağdur edildi. FETÖ pisliğine kim bulaştı ise cezasını çekmelidir.  Bütün bu yaşananlardan sonra iktidar mensupları Allah beni affetsin deme hakkına sahip mi?

KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ HAK VE ADALET ARAYIŞIMIZDAN HİÇ VAZGEÇMEDİK

Mühim olan her devrin adamı olmak değil, her devirde adam gibi adam olmaktır. Bu sendikanın mensupları Allah’tan korkarlar, kuldan utanırlar ve her devirde adam gibi adamlardır. Bizden olursanız ekmeğiniz olur, işiniz olur diyenlere karşı hep dik durduk. Sizi kandırmaya çalışanlar hep imandan söz edenlerdi. Oysa ayetimiz der ki, kul hakkı yiyerek bir yerlere gelenler asla huzur bulamazlar. Önemli olan Cenab-ı Allah’ın öngördüğü makamlara erişip onun huzuruna dik gidebilmektir. Bu yüzden kendimizle gurur duyuyoruz. 15 yıldır hukuksuzluğa, haksızlıklara itiraz ettik. Adalet için birlikte yürüdük. Allah hepinizden razı olsun. 

Bizler burada sizin verdiğiniz emaneti taşıyor, görevimizi yapıyoruz. Bu binanın her tuğlasında sizin harcınız var. Buraya gelirken misafir gibi değil, eviniz gibi gelin. Siz olmasaydınız burası da olmazdı. Siz güçlü olmasaydınız biz de bu kadar cesur ve kararlı yürüyemezdik. Bizim cesaretimiz sizlerin yürekleridir. Kurumlarımızda sıkıntılarımız var tabi ama biliniz ki, yeni yönetime seçilecek arkadaşlarımız emaneti alıp daha ileri götürmek için çaba sarf edeceklerdir.

VERGİLERLE MİLLETİN BELİNİ BÜKTÜLER

Ülkemizde adaletsiz ve hakkaniyetsiz paylaşım var. Yolsuzluklar almış başını gitmiş. Ekonomide deniz bitti diyorlar. Ne demek bu? Demek ki ülkeyi bitirdiniz. Maliye Bakanı 2018 yılı “kemer sıkma yılı olacak” diyor. TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Sarayını da hariç tutuyor. Onlar bir eli yağda bir eli balda gezsinler. Biz sıkarız kemerleri.

Mehmet Şimşek de, “bize iki yol kaldı ekonomide, daha çok borçlanmaya gideceğiz ya da vergileri artıracağız” diyor. 2018 yılında memura ve emekliye %7,5 zam veriyorlar.

Vergide yeniden değerlendirme oranını %15 olarak belirliyorlar. İlk defa ÖTV adı altında gazoz bile lüks oldu. O da yetmiyor, 59 milyar ek vergi alınacak. Bu da kişi başı 737,5 TL demektir. Aldığımız her şeyde vergi var, mezarda bile KDV ödüyoruz. Bu geriye gidişin sorumluları kim? Türkiye’nin ekonomisi batıyor.

15 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz, ülkeyi getirdiğiniz yer burası mı? Ekonomi bitti, Terör devam ediyor, etrafımız ateş çemberi… Kayıtdışı istihdam almış başını gidiyor. 1 milyon Suriyeli sigortasız çalışıyor. İşsizlik en üst seviyede. Bu ülke bizim, millet bizim, mücadeleden vazgeçmemiz mümkün değil. Mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

Ankara 10 Nolu Şubemizin Olağan Genel Kuruluna Ankara Şube Başkanlarımız ve Şube Yöneticilerimiz de katıldı.

Türk Büro-Sen olarak, Ankara 10 Nolu Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Seyhan Kamanlı
Ali Uğur Yılmaz
Turan Ünlü
Fevzi Kılıç
Ekmel Sırrı Gedik
Süleyman Erdal Ay
Mustafa Harmancı


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 15
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |