Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK BAŞKANINDAN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET


[ 16 Mayıs 2017, Salı – 18:00 ]

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kılıç, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.
 
MEHMET SELİM BAĞLI: AMACIMIZ BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA EN İYİ HİZMETİ SUNMAKTIR
 
Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle birçok sivil toplum kuruluşu ve sendikaları ziyaret ettiklerini ifade eden SGK Başkanı Bağlı, bu çerçevede Türkiye Kamu-Sen'i ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde, ülkemizde sosyal güvenlik bilincinin yerleştirilmesi, bütün vatandaşlarımızın sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınması için kayıt dışılığın önlenmesi ve sosyal güvenlik sisteminin kabul edilebilir bir aktüeryal dengeye oturtulması konularında sendikaların katkılarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Bağlı, "Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu olarak gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum. Bu hafta önemli etkinlikler yapıyoruz. Temel amacımız toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasını sağlamaktır. Tüm vatandaşlarımızın sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınmasını amaçlıyoruz.” dedi.
 
SGK'nın çalışma ve faaliyetleri üzerine bilgiler veren Bağlı, gerek SGK çalışanlarının sorunları gerekse SGK hizmetlerindeki aksaklıkların farkında olduklarını, kurum olarak bu sorunları gidererek vatandaşa en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirtti.
 
 KONCUK: DAHA İYİ BİR SOSYAL GÜVENLİK HİZMETİ İÇİN DAHA MUTLU SGK ÇALIŞANI OLMALI
 
Ziyarette sosyal güvenliğin önemine vurgu yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise “Toplumların geleceğe güvenle bakması için gelişmiş bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyaç vardır. Sosyal güvenlik sisteminin daha da iyileştirilmesi için bütün vatandaşların kayıt altına alınması gerekmektedir. Bununla birlikte daha iyi bir hizmet sunumunun yolu mutlu bir SGK çalışanından geçer. Bu çerçevede Kurum çalışanlarının sorunlarının da giderilmesi son derece önemlidir. Bu noktada sayın Bağlı’nın SGK Başkanlığı’na gelmesiyle birlikte Kurum çalışanları arasındaki adaletsizliklerin ve ayrımcılıkların giderilmesi konusundaki çalışmalarını Türkiye Kamu-Sen olarak takdirle karşılıyor, çalışanları arasındaki ayrımcılığın giderilmesine yönelik bu girişimlerin artarak devam etmesini bekliyoruz. Bu çerçevede Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle konfederasyonumuzu ziyaret eden kıymetli Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Sosyal güvenlik açıklarının kapatılmasının ve aktüeryal dengenin kabul edilebilir bir orana getirilmesinin tüm çalışanların kayıt altına alınmasıyla mümkün olacağını ifade eden Genel Başkan Koncuk, bunun için de kolay ulaşılabilir bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. “Sorunların çözümü noktasında SGK’nın ciddi bir gayret içerisinde olduğunu görmekten memnuniyet duymaktayız.” diyen İsmail Koncuk, 80 milyon vatandaşın tamamına hizmet veren böylesine büyük bir kurumun, sosyal paydaşlarla sürekli iletişim içinde olmasının önemine vurgu yaparak “Bu çerçevede Konfederasyonumuza yapılan ziyaretlerin ve karşılıklı görüş alışverişinin son derece yararlı olduğunu görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz,  Türkiye Kamu-Sen olarak SGK ile bugüne kadar hep diyalog içinde olduk, olmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretin ardından, heyetler günün anısına karşılıklı hediyeler sundular. 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 9
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |