Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK


[ 13 Nisan 2017, Perşembe – 07:59 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Ankara 13 Nolu Şube Başkanımız Sadık Mefa ile Milli Savunma Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu’yu ziyaret etti. Ziyarette İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Remzi Kaya, 2 Nolu Şube Başkanımız Bayram Ali Oymak ve 3 Nolu Şube Başkanımız Hüseyin Ofluoğlu da hazır bulundu.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda Askeri İşyerlerinde çalışan Sivil Devlet Memurları için istisna olarak düzenlenen 232 ve 233. Maddelerinin kaldırılması, Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavlarının tüm kadrolar için açılması, personelin moral motivasyonunun artırılması ve sınavların düzenli hale getirilmesi, Mesai saatlerinde rutin yapılan işler, Nöbet hizmetlerinde de memurlardan talep edilmektedir. Nöbetleri Cuma ve Cumartesi günlerine denk gelen memurlara izin verilmemektedir. Nöbet ve fazla çalışma kavramlarının tanımlarının yapılarak nöbetçi personele nöbet görevi haricinde fazla çalışma yaptırılmasının önüne geçilmesi, fazla çalışan personele çalışmış olduğu her sekiz saat için 1 gün izin verilmesi, Nöbetleri, Cuma- Cumartesi ve Resmi tatil günlerine denk gelen memurlara hafta içi izin verilmesi, Teknik Hizmetler Sınıfı bünyesinde nöbet hizmeti ifa eden memurların daha önceden istirahat (uyuma) ihtiyaçları için kendilerine verilmiş olan yatak imkanı kaldırılmıştır. 24 saat esasına göre nöbet tutan personele dinlenmeleri için uygun ortamın sağlanması, kapatılan asansörlerin çalışan personelin iş sağlığı ve güvenliği açısından, asansörlerin en azından yük taşınabilecek hale getirilmesi,  Berber olarak görev yapan memurların çalışma saatlerinin servis saatlerine uygun hale getirilmesi ya da eskiden olduğu gibi toplu taşıma kartı verilmesi, Mesai saatleri dışında, kurumlarda nöbetçi harici personel kalmayacağı yönünde Başbakanlık Genelgesi olmasına rağmen; memurlar fazla mesaiye yazılı emir olmaksızın sözlü emirle çağırılmaktadır. Personel üzerinde Olağanüstü Hal nedeniyle tedirginlik olduğundan, mesai saatleri dışındaki görevlerin personele yazılı olarak tebliğ edilerek endişelerin giderilmesi” taleplerimizi rektör Afyoncu’ya iletti.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu ise, taleplerimizin çok yerinde olduğunu belirterek, “bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Biz çalışanlarımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Moral motivasyonları bizim için oldukça önemlidir. İletmiş olduğunuz taleplerle ilgileneceğiz ve en kısa zamanda çözümünü sağlayacağız” dedi.

 Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Rektör ile görüşmesini tamamladıktan sonra İstanbul Şube Başkanlarımız ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen faaliyetler, çalışanların sorunları ve çözüm yolları hakkında istişare edildi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |