Geri

MALİYE BAKAN YARDIMCISI CENGİZ YAVİLİOĞLU’NA TALEPLERİMİZİ İLETTİK

24 Aralık 2016, Cumartesi | 08:21
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu ve İlhan Eren ile 23.12.2016 tarihinde Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu’nu ziyaret etti.

Maliye ve GİB çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Bakanlık taşra teşkilatlarında çalışanlara servis hizmeti verilmesi, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başta olmak üzere, Uzmanlık sınavlarının açılması, özel hizmet tazminat oranlarının diğer kurumlarda çalışanlarla eşitlenmesi” gibi taleplerimizi iletti.

Taleplerimizle ilgili hazırlamış olduğumuz bir raporu da Bakan Yardımcısı Yavilioğlu’na takdim etti.
 
MALİYE ÇALIŞANLARINI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, raporumuzu inceleyeceğini belirterek, “Biz Maliye çalışanlarının huzurlu ve mutlu olmalarını istiyoruz. Taleplerinizin yer aldığı raporu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Maliye çalışanlarının mağdur olmaması için elimizden gelen ne varsa yapacağız” dedi.
 
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kamuda başlatılan operasyonlara da değinen Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “OHAL Yasası’na dayanarak çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile açığa alınan ve ya görevden ihraç edilen memurların mağdur edilmemesi için hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz” dedi.

Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütü operasyonlarıyla ilgili çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Bakanlığımıza gelen tüm dilekçeleri mesai mefhumu gözetmeden tek tek inceliyoruz. Biz suçlu ile suçsuzun ayrılması için büyük çaba gösteriyoruz. Suçsuz olan kimseyi mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu’na sunduğumuz raporu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2