Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARININ TALEPLERİ SARICAN'A İLETİLDİ


[ 05 Aralık 2016, Pazartesi – 10:59 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan Ulupınar, Oğuzhan Erbay’dan oluşan bir heyetle 05.12.2016 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, kamu kurumlarında gerçekleştirilen FETÖ operasyonları ile ilgili olarak, “FETÖ Operasyonlarıyla ilgili şeffaf bir çalışma yapan istihbarati kamu kurumlarımızdan birisi de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’dür. Mağduriyetlerin engellenmesi ve hata payının en aza indirilmesi için çalışmalarınızın titizlikle sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Yokuş konuşmasının devamında; “Bilindiği üzere Sendikamız; Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmasının yanında, ehliyet ve pasaportun da Nüfuslardan verilecek olması nedeniyle nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün yeni uygulamayla daha da artacağını, başta taşra olmak üzere personel eksiğinin olduğunu, bu sebeple personelin fazla mesai yapmak durumunda kalacağını ve bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele ücretinin ödenmesi gerektiğini yaptığı tüm görüşmelerde yetkililere iletmişti. Geçtiğimiz dönem kadük kalan Nüfus Kanunun, bir kısmı Torba Yasa içerisinde TBMM’de görüşülerek kabul edildi. Ancak, kabul edilen maddeler arasında fazla mesai ücreti ve personel eksikliğinin giderilmesine ilişkin bir düzenleme yapılmamıştı. Personel eksikliğinin giderilmesi ve fazla mesai yaptırılan personele çalışmalarının karşılığının ücret olarak ödenmesiyle ilgili bir düzenleme beklemekteyiz. Ayrıca, kurum içi sorunlardan olan Engelli çalışanların servis sorununun da derhal çözüme kavuşturulması gerekmektedir” dedi.

TASARIDA FAZLA MESAİ VE YENİ PERSONEL İSTİHDAMI YER ALIYOR

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan, Nüfus Yasa Tasarısı ile ilgili son rötuşların Başbakanlık’ta yapıldığını belirterek, “Tasarı her an TBMM’ye gönderilecek durumdadır. Biz de biran evvel çıkmasından yanayız. Yasa tasarısında yeni personel istihdamı ve fazla mesai taleplerimiz de yer alıyor” dedi.

YÜKSEKOKUL MEZUNU SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLECEK

Sarıcan konuşmasının devamında, “Bilindiği gibi artık tüm nüfus cüzdanları değiştirilerek, dijital hale gelecek. Bunun yanında ehliyet ve pasaportlarda Nüfus İdarelerince verilecek. Yine göçmenlerin bütün işlemleri Nüfus İdarelerince yapılıyor. Özellikle ikametgah işlemleri… Önümüzdeki günlerde ülkemizde göçmen olarak bulunan, Yüksek Okul mezunu Suriyelilerin vatandaşlık işlemleri de başlayacak” dedi.

KUL HAKKINA GİRMEYİZ

FETÖ operasyonlarıyla ilgili konuşan Sarıcan, “Biz ince eleyip sık dokuyoruz. Hiçbir personelimizin mağdur olmasını istemiyoruz. Suçlu varsa ceza da olacak, kul hakkına girmeyiz” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |