Geri

GİB BAŞKANI ERTÜRK; SUÇSUZ OLANLAR GÖREVE İADE EDİLECEK

12 Kasım 2016, Cumartesi | 07:51
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk ve İlhan Erene ile 11.11.2016 tarihinde Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’ü ziyaret etti. Ziyarette Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Necmi Keskinsoy, Gelir İdaresi Daire Başkanı İsmail Aslan ve Gelir İdaresi Grup Başkanı Kadir Çiçek de hazır bulundu.

Ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, kamuda on binlerce memur görevden uzaklaştırıldı ya da Kanun Hükmünde Kararnameler ile iş akitleri feshedildi. Hiçbir KHK, Anayasa ve yasaların üstünde değildir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda, memurların ne şekilde açığa alınacağı ve ya görevden ihraç edilecekleri açıkça belirtilmiştir. Ancak, memurların görevden ihraçlarında ya da uzaklaştırılmalarında 657 sayılı DMK uygulanmamıştır. Her kurumda farklı bir uygulama yapılmıştır. Hakkında FETÖ üyeliği suç isnadıyla işlem yapılan memurların yarısından çoğunun bu terör örgütüyle hiçbir alakası yoktur. Yapılan bu haksız işlemleri, emek örgütü olarak kabul etmemiz mümkün değildir.” Dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız kurum çalışanlarının sorunlarına da değinerek, Kurumda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile Gelir Uzmanlığı Sınavının açılması gibi birçok konuda taleplerimizi ifade etti. Konuyla ilgili olarak Sendikamızca hazırlanmış olan geniş bir raporu da GİB Başkanı Adnan Ertürk’e takdim etti.

AÇIĞA ALINAN MEMURLAR İÇİN KOMİSYON OLUŞTURULDU

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ise, açığa alınan memurlarla ilgili oluşturulan komisyonların titizlikle çalıştığını, suçsuz olanların en kısa sürede görevlerine iade edileceğini belirtti.

Ertürk, “Oluşturduğumuz komisyon detaylı inceleme yapıyor. İnceleme sonrası suçsuzluğu kesinleşen memurlarımızı en kısa sürede göreve başlatacağız. Mağdur olanlar itiraz dilekçelerini komisyonlara versinler” dedi.

Kurum çalışanlarının mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız diyen Ertürk, Görevde Yükselme Sınavı ve Gelir Uzmanlığı Sınavıyla ilgili çalışma yapacaklarını, çalışanların motivasyonunun kendileri için oldukça önemli olduğunu söyledi. Sunmuş olduğumuz talep dosyası üzerinde de gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2