Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK


[ 18 Mayıs 2016, Çarşamba – 13:16 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Ankara 11 Nolu Şubemizce 18.05.2016 tarihinde düzenlenen etkinlikte Sayıştay Başkanlığı çalışanı üyelerimizle bir araya geldi.

Etkinliğe Ankara 11 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Bayram Karagöz, Adem Özen, Şube Kadın Komisyonu Başkanı Melahat Erbey ve Komisyon Üyelerimiz, İşyeri Temsilcilerimiz Mustafa Türkmen, Nurşen Kesici ve çok sayıda kurum çalışanı üyemiz katıldı.

Genel Başkanımız yaptığı konuşmada Sayıştay Başkanlığı’nda yaşanan hukuksuzlukları dile getirerek, “Bilindiği üzere Sayıştay Başkanlığı Devleti denetlemekle yükümlü bir kurum. Bu kurumun adaletten ayrılmaması gerekir. Ancak, kurumda yaşanan olaylara baktığımız zaman maalesef kurumda adalet olmadığını görüyoruz.

Devleti denetlemekle görevli olan Sayıştay, kendi personelinin haklarını çiğneyerek Anayasa ve yasalara aykırı bir şekilde VHKİ kadrosunda görev yapan personelin Pursaklar Belediyesine atanmasına izin vermiş, aradan bir hafta geçmeden de aynı personeli Sayıştay Başkanlığına “Yazı İşleri Müdürü” kadrosuna atamıştı. Sendikamız ise hülle yoluyla yapılan bu haksız atamanın iptali için dava açmıştı. Kurum bürokratları ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, bütün atamaların sınavla yapılması gerektiğini, atamalarda liyakat ve ehliyet kriterinin göz önünde bulundurulması gerektiğini defaatle belirtmiş olmamıza rağmen, kurumda yaşanan haksızlıklar bir türlü sonlanmamıştır.

SAYIŞTAY’DA 8 YILDIR YÜKSELME SINAVLARI AÇILMIYOR

Biz de bir emek örgütü olarak, yaşanan bu hukuksuzluğa dava açtık. Kurumda yaklaşık 8 yıldır Görevde Yükselme Sınavı açılmamaktadır. Kurum İdari Kurul toplantılarında belirtmemize, KİK tutanaklarında yer almasına rağmen halen sınav yapılmamaktadır. Kurum çalışanlarının yükselmelerinin önü açılmalıdır. Sınav açılmadan hülle yoluyla doldurulan kadrolar yüzünden kurumun itibarı zedelenmekte, aynı zamanda çalışanların da motivasyonu düşmektedir. Biz Türk Büro-Sen olarak mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Kurum yönetimi haksızlıklara devam ederek, kadroları hülle yoluyla doldurmaya devam ederse, gerek kurumda gerekse de TBMM’de eylemler yapacağız. Kurum yönetimini tekrar adalete davet ediyoruz” dedi.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 34
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |