Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ SARICAN’I ZİYARET ETTİK


[ 11 Şubat 2016, Perşembe – 13:03 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz, Ankara 7 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupınar ve Oğuzhan Erbay ile 10.02.2016 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’ı ziyaret etti.

Bilindiği üzere Sendikamız; Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmasının yanında, ehliyet ve pasaportun da Nüfuslardan verilecek olması nedeniyle nüfus müdürlüklerinde zaten yoğun olan iş yükünün yeni uygulamayla daha da artacağını, başta taşra olmak üzere personel eksiğinin olduğunu, bu sebeple personelin fazla mesai yapmak durumunda kalacağını ve bu süreçte fazla mesai yaptırılan personele ücretinin ödenmesi gerektiğini yaptığı tüm görüşmelerde yetkililere iletmişti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş bu ziyarette de, “Geçtiğimiz dönem kadük kalan Nüfus Kanunun, bir kısmı Torba Yasa içerisinde TBMM’de görüşülerek kabul edildi. Ancak, kabul edilen maddeler arasında fazla mesai ücreti ve personel eksikliğinin giderilmesine ilişkin bir düzenleme yapılmadı. Siz de kabul edersiniz ki, kadük kalan kanunda bu konuların yer alması çalışanlarda haklı bir beklenti yarattı. Çalışanların bu konudaki beklentilerini karşılamak amacıyla, bizde kadük kalan düzenlemenin, yasalaşmayan maddelerinin tekrar Meclis’e sunulup sunulmayacağı hususunda sizden bilgi almak istiyoruz” dedi.   

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Ahmet Sarıcan ise, “Sizin de bildiğiniz üzere Nüfus Kanunu geçen dönem kadük kaldı. Bu sene tekrar hazırlanarak Meclise gönderildi ve bir kısmı torba kanun içerisinde yasalaştı. Bu kanunun kalan maddeleri, tekrar düzenlenerek Meclis’e sunulacak. TBMM’ye sunacak olduğumuz taslakta, kadük kalan kanunda yer alan fazla mesai ve yeni personel atamasına ilişkin düzenleme yine yer alacaktır. Başta İstanbul olmak üzere, bazı nüfus idarelerinde personel eksikliğinin olduğunu biliyoruz. Her ortamda personel eksikliği giderilmeden, mevcut personele fazla mesai yaptırılmadan bu işin yürütülmesinin imkansız olduğunu dile getirmekteyiz ve konunun çözümü için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sendikaların da bu konuda bize destek olmasını önemsiyoruz” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ayrıca, “Sendika olarak, nüfus çalışanlarının sorunlarının  çözümü ve haklarının korunması noktasında her türlü çalışmaya destek olacağımızı, bu çerçevede İçişleri Bakanımızdan da randevu isteyerek, bu sorunu onlara da ileteceğimizi” ifade etti.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |