Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SAYIŞTAY BAŞKAN YARDIMCISI MİKTAD ÖZKAN İLE GÖRÜŞTÜK


[ 27 Temmuz 2015, Pazartesi – 11:39 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 11 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Bayram Karagöz ve Cengiz Yılmaz ile 23.07.2015 tarihinde Sayıştay Başkan Yardımcısı Miktad Özkan’ı ziyaret etti. Ziyarette Bölüm Başkanı Mehmet Bozkurt da hazır bulundu.

“2008 yılından bu yana Görevde Yükselme Sınavı açmayan Sayıştay Başkanlığı, boş bulunan müdür kadrolarına yatay geçiş ve hülle yolu ile doldurmaktadır” diyen Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Bu durumun çalışanlar arasında tepkiye yol açtığını, İdarenin kendi personelinin haklarını gasp ederek seçtiği yönetimin, büyük bir adaletsizliğe sebep olduğunu, bu yoldan dönülmesi gerektiğini Sayıştay Başkan Yardımcısı Miktad Özkan’a iletti.

Yokuş, “Bir denetim kurumu olan Sayışta Başkanlığı’nın 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun olmazsa olmaz ilkelerinden olan liyakat, kariyer, birikim ve tecrübe gibi hususlar çiğnenerek yapılan atamalar kamu vicdanını yaralamaktadır. Sayıştay’da VHKİ kadrosunda çalışan bir memurun, 1 hafta önce muvafakat verilerek Ankara Pursaklar Belediyesi’ne geçişi sağlanmış ve aynı şahıs 1 hafta sonra Sayıştay Başkanlığı’na "Yazı İşleri Müdürü" olarak başlatılmıştır. Bu çirkin bir hülle yoludur. Kabul edilmesi mümkün değildir. Kurumun itibarı zedelenmekte, daha önemlisi kurum çalışanları itibarsızlaştırılmaktadır.  Sendika olarak bu olayın peşini bırakmayacağız ve hukuki her yola başvuracağız. Biran evvel kurumda Görevde Yükselme Sınavı açılarak, çalışanların yükselmelerinin önündeki engeller kaldırılmalıdır” dedi.

Sayıştay Başkan Yardımcısı Miktad Özkan ise, taleplerimizde haklı olduğumuzu ve Görevde Yükselme Sınavı’nın en kısa zamanda açılması için gerekli çalışmaların başlatılacağını belirtti.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |