Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ SARICAN’I ZİYARET ETTİK

25 Haziran 2015, Perşembe | 07:42
Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz beraberinde Ankara 7 Nolu Şube Başkan Yardımcıları Oğuzhan Erbay ve Özkan Ulupınar ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret ettiler.

Nüfus çalışanlarının sorunlarının ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette, Sınav günleri İlçe Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulduğu takdirde fazla mesai ücreti ödenmesi, ücret ödenmeyecek ise Valilik emriyle Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasının önlenmesi talebimize Sarıcan, bu konunun Valilik emriyle yapıldığını belirterek, “Valiliklere gönderilen yazının yenileneceğini ve ÖSYM ile de konuyla ilgili olarak görüşeceğini” iletti.
 
Sarıcan, yeni yasama döneminde gündeme gelecek olan Nüfus Hizmetleri Kanunu’nda yapılacak düzenlemelerde Sendikamız ile istişare ve çalışma yapılması talebimizle ilgili olarak da, “Çalışmalara başlayalım. Taleplerinizi iletin, birlikte değerlendirelim” dedi.
 
Ziyarette; Genel Müdürlüğümüz personelimizin düğün, sünnet, cenaze gibi sosyal olayların kutlama ve taziyelerinde yapılan faaliyetlerin kişisel çabalardan arındırılarak Eğitim ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilerek kurumsallaştırılması, Kurum içinde bulunan ve personelimiz için tek sosyal tesis olan Halı Sahanın tadilatı yapılarak kullanıma uygun hale getirilmesi, Personelimizin kreş sorununa kalıcı bir çözüm bulunması, İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinin iletişim bilgilerinin güncellenerek rehber oluşturulması konuları da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’a iletildi.

Sarıcan bu taleplerimizle ilgili olarak, “bu konularda daha önce vermiş olduğumuz talimatlar var. konuları yeniden değerlendirelim. Personelimizin mutlu olması bizim için önemlidir” dedi.
 
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1