Geri

ANKARA 3 NOLU ŞUBEMİZ DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜNÜ KUTLADI

26 Ocak 2015, Pazartesi | 11:19
Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcıları Sefer Nefes, Canan Ergöçmen ve Nimet Talakacı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Konfederasyonumuz Genel Merkezi’nde etkinlik düzenlediler.

24 Ocak 2015 tarihinde düzenlenen etkinliğe Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Eksert, Hüseyin Aslan ve çok sayıda 2 Nolu Şube üyemiz Gümrük çalışanı katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert konuşmasında, “Bildiğiniz üzere yandaş Konfederasyon 2014 yılında memurları 123 TL seyyanen zamma mahkum etmiş ve enflasyon farkı dahi istememiştir. 2015 yılı içinse %3+3 artışı kabul ederek memurlarımızı ve memur emeklilerimizi sefalet zamlarına mahkum etmiştir.

Dünya Gümrük Günü münasebetiyle bir araya geldiğimiz bu etkinlikte, tüm gümrük çalışanlarının sorunlarının çözülmüş olmasını isterdik. Fakat bu isteğimiz maalesef bir temenniden öteye geçmemektedir. Gümrük çalışanlarının fazla mesai ücretlerinde yaşadığı sorun halen bir çözüme kavuşmamıştır. Gümrük kapılarında çalışan personelin can güvenliği sağlanamamıştır. Habur Gümrük Kapısı’nda 1 yıldır mücadelesini verdiğimiz zırhlı servis aracı talebimiz, sonuca ulaşmıştır. Ancak, Gürbulak Sınır Kapısı başta olmak üzere, sınır kapılarında yaşanan sorunlar devam etmektedir. Personel odalarına yerleştirilen kamera sistemleri hak ihlallerine sebep olmaktadır. Ayrıca, Gümrük personeline verilen resmi üniformalarla ilgili ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorunların çözülmesi için de çalışmalarımız devam edecektir.
Yetkiyi yeniden almak zorundayız. Memurun 2016 ve 2017 yıllarını da kaybetmemesi için daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Dünya Gümrük Gününün, gümrük çalışanlarının tüm sorunlarının çözüldüğü bir gün temennisiyle, Gümrük Gününüz kutlu olsun” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert’in konuşmasının ardından, Gümrük çalışanlarına ve etkinliklere katkılarından dolayı üyelerimize plaket takdim edildi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 40