Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA 3 NOLU ŞUBEMİZ DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜNÜ KUTLADI


[ 26 Ocak 2015, Pazartesi – 11:19 ]

Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcıları Sefer Nefes, Canan Ergöçmen ve Nimet Talakacı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Konfederasyonumuz Genel Merkezi’nde etkinlik düzenlediler.

24 Ocak 2015 tarihinde düzenlenen etkinliğe Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Eksert, Hüseyin Aslan ve çok sayıda 2 Nolu Şube üyemiz Gümrük çalışanı katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert konuşmasında, “Bildiğiniz üzere yandaş Konfederasyon 2014 yılında memurları 123 TL seyyanen zamma mahkum etmiş ve enflasyon farkı dahi istememiştir. 2015 yılı içinse %3+3 artışı kabul ederek memurlarımızı ve memur emeklilerimizi sefalet zamlarına mahkum etmiştir.

Dünya Gümrük Günü münasebetiyle bir araya geldiğimiz bu etkinlikte, tüm gümrük çalışanlarının sorunlarının çözülmüş olmasını isterdik. Fakat bu isteğimiz maalesef bir temenniden öteye geçmemektedir. Gümrük çalışanlarının fazla mesai ücretlerinde yaşadığı sorun halen bir çözüme kavuşmamıştır. Gümrük kapılarında çalışan personelin can güvenliği sağlanamamıştır. Habur Gümrük Kapısı’nda 1 yıldır mücadelesini verdiğimiz zırhlı servis aracı talebimiz, sonuca ulaşmıştır. Ancak, Gürbulak Sınır Kapısı başta olmak üzere, sınır kapılarında yaşanan sorunlar devam etmektedir. Personel odalarına yerleştirilen kamera sistemleri hak ihlallerine sebep olmaktadır. Ayrıca, Gümrük personeline verilen resmi üniformalarla ilgili ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorunların çözülmesi için de çalışmalarımız devam edecektir.
Yetkiyi yeniden almak zorundayız. Memurun 2016 ve 2017 yıllarını da kaybetmemesi için daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Dünya Gümrük Gününün, gümrük çalışanlarının tüm sorunlarının çözüldüğü bir gün temennisiyle, Gümrük Gününüz kutlu olsun” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert’in konuşmasının ardından, Gümrük çalışanlarına ve etkinliklere katkılarından dolayı üyelerimize plaket takdim edildi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 40
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |