Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA ADLİYESİ’NDE İŞYERİ TEMSİLCİLİK BÜROMUZUN AÇILIŞINI YAPTIK


[ 23 Ocak 2015, Cuma – 15:31 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu ve Cafer Seçer ile Ankara 14 Nolu Şubemizin, Ankara Adliyesi’ndeki İş Yeri Temsilcilik Büromuzun açılışına katıldı.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Konuşmasında, “Mevcut iktidar döneminde yargıya güven azaldı. Yargıyla ilgili 150’nin üzerinde kanun değişikliği yapıldı. Adalet yaz-boz tahtasına çevrildi. Yargıda Birlik Platformunun geçtiğimiz aylarda düzenlediği bir toplantısında Ankara Cumhuriyet Savcılarından Abbas Özden, “adalet, kendi milletine hatta yargı camiasına zulüm eder hale gelmiştir. Mahkemelerde verilen bazı kararlar toplum vicdanını karartmaktadır. Yargıya güven %60’lardan %20’lere gerilemiştir” diyerek, durumun vahametini ortaya koymuştur.”

İKTİDAR ADALET ÇALIŞANLARINA ŞAŞI BAKIYOR

Yokuş konuşmasının devamında, “Türkiye’nin kötü yönetimi, Milli gelirin adaletsiz dağılımı, yanlış ekonomik ve sosyal politikaların yansımaları yargıyı da olumsuz etkilemektedir. Her gün yeni mahkemeler kurulmakta, iktidar sahipleri “en büyük adliye sarayları bizim ülkemizde” diye övünmektedir. Bu durum suç oranlarının arttığını göstermektedir. Bu olumsuzlukların faturasını da Adalet çalışanları ödemektedirler. Maalesef adalet çalışanlarına şaşı bakan bir iktidarla yüz yüzeyiz. Hakim ve Savcılar dışında adalet çalışanlarını yok sayan bir yönetimle karşı karşıyayız.

HAKİM SAVCILARA YAPILAN 1155 TL’LİK ZAM, TÜM ADALET ÇALIŞANLARINA YANSITILMALIYDI

Hakim ve Savcılara yapılan 1155 TL’lik artıştan, adalet çalışanları yine mahrum bırakılmıştır. Adalette yapılan sınıf ayrımcılığı, çalışma barışını bozmaktadır. Unutulmamalıdır ki, mübaşirler, zabıt katipleri, yazı işleri müdürleri, teknik elemanlar hülasa adliye çalışanı olmadan ne mahkemeler kurulabilir, ne yargılama yapılabilir, ne de davalar sonuçlandırılabilir.  Mübaşirler memur sınıfına geçmeyi beklerken, Zabıt Katipleri VHKİ dahi yapılmazken, adalet çalışanlarına hak ettikleri ücretlerin ödenmediği yetmezmiş gibi, havuz paraları, nöbet ücretleri fazla mesaileri de ellerinden alınmıştır. Gelinen bu durum için ancak, “Adalet arayan, adalet çalışanları” denilebilir. Eğer adalet dağıtılan bir kurumda çalışanlar, adalete muhtaçsa, sözün bittiği yerdeyiz demektir.

Biz Türk Büro-Sen olarak adalet çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğiz. Ayrıca, 2016 ve 2017 yıllarının da tüm çalışanlar açısından kayıp yıllar olmaması için yetkiyi yeniden almak zorundayız. Bu noktada 450 bin üyemizle mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız konuşmasının ardından Sendikamızın İşyeri Temsilciliği bürosunun, memur Sendikacılığına hayırlı olması temennisinde bulunarak, açılış kurdelesini kesti.

Ayrıca, Ankara Adliyesi çalışanlarına Sendikamıza verdikleri destekle, Ankara Adliyesi’nde yetkili Sendika olmamızı sağladıkları için teşekkür etti.

Açılışa Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Erol Bilir, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ankara şube Başkanlarımız ve çok sayıda Ankara Adliyesi çalışanı katıldı.  


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 15
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |