Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA 8 NOLU ŞUBE ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK


[ 29 Kasım 2014, Cumartesi – 12:56 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 8 Nolu Şubemiz tarafından 27.11.2014 tarihinde düzenlenen etkinlikte Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı çalışanı üyelerimiz ile Ekonomi Bakanlığı Musul Ticaret Müşaviri Mehmet Argüç’le bir araya geldi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında, IŞİD terör örgütünün Musul Başkonsolosluğu’na saldırarak 101 gün devlet memurlarımızı rehin almasına değinerek, “Bilindiği üzere IŞİD terör örgütü, 11 Haziran tarihinde Irak’ta bulunan Musul Konsolosluğumuza saldırmış, Baş Konsolosumuz da dahil olmak üzere toplam 49 Konsolosluk çalışanı memurlarımızı tutsak etmişti. Biz, IŞİD’in Devlet memurlarımızı tutsak ettiği 11 Haziran tarihinden itibaren yazılı basın açıklamaları ve Dışişleri Bakanlığı önünde sessiz eylem gerçekleştirerek Devlet memurlarımızın akıbetlerini sorduk. Çok şükür ki, 101 gün sonra da olsa tüm konsolosluk çalışanlarımız özgürlüklerine kavuştu. Ülkemiz inşallah bir daha böyle korkular yaşamaz” dedi.

Ekonomi Bakanlığı Musul Ticaret Müşaviri Sendikamız üyesi Mehmet Argüç ise, kendilerinin IŞİD tarafından rehin edildikleri dönemde, Sendikamızın yakın takipçisi olması eylem ve basın açıklamaları gerçekleştirerek biran evvel 49 Devlet görevlimizin özgürlüklerine kavuşması için verdiğimiz mücadeleden dolayı Sendikamıza bir kez daha teşekkür etti.

6 ARALIK’TA EK ZAM İÇİN ALANLARDA OLACAĞIZ

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sendikamız ve mücadelemizden bahsederek, “2014 yılı için hükümetle mutabakata vararak memurlarımızı 123 TL seyyanen artışa, 2015 yılı içinse %3+3 zamma mahkum eden malum Konfederasyon, tüm memurlarımızın emeklerini iktidara peşkeş çekmiştir. Bizler memurlarımız için haziran ayından bu yana ek zam talep ediyoruz. Memurlarımız enflasyon altında ezilmektedirler. 6 Aralık’ta Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda ek zam talebimizi yineleyeceğiz” dedi.

Etkinliğe Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün, Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz ve çok sayıda Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı çalışanı katıldı.

 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 16
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |