Geri

ANKARA 8 NOLU ŞUBE ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

29 Kasım 2014, Cumartesi | 12:56
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 8 Nolu Şubemiz tarafından 27.11.2014 tarihinde düzenlenen etkinlikte Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı çalışanı üyelerimiz ile Ekonomi Bakanlığı Musul Ticaret Müşaviri Mehmet Argüç’le bir araya geldi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş konuşmasında, IŞİD terör örgütünün Musul Başkonsolosluğu’na saldırarak 101 gün devlet memurlarımızı rehin almasına değinerek, “Bilindiği üzere IŞİD terör örgütü, 11 Haziran tarihinde Irak’ta bulunan Musul Konsolosluğumuza saldırmış, Baş Konsolosumuz da dahil olmak üzere toplam 49 Konsolosluk çalışanı memurlarımızı tutsak etmişti. Biz, IŞİD’in Devlet memurlarımızı tutsak ettiği 11 Haziran tarihinden itibaren yazılı basın açıklamaları ve Dışişleri Bakanlığı önünde sessiz eylem gerçekleştirerek Devlet memurlarımızın akıbetlerini sorduk. Çok şükür ki, 101 gün sonra da olsa tüm konsolosluk çalışanlarımız özgürlüklerine kavuştu. Ülkemiz inşallah bir daha böyle korkular yaşamaz” dedi.

Ekonomi Bakanlığı Musul Ticaret Müşaviri Sendikamız üyesi Mehmet Argüç ise, kendilerinin IŞİD tarafından rehin edildikleri dönemde, Sendikamızın yakın takipçisi olması eylem ve basın açıklamaları gerçekleştirerek biran evvel 49 Devlet görevlimizin özgürlüklerine kavuşması için verdiğimiz mücadeleden dolayı Sendikamıza bir kez daha teşekkür etti.

6 ARALIK’TA EK ZAM İÇİN ALANLARDA OLACAĞIZ

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sendikamız ve mücadelemizden bahsederek, “2014 yılı için hükümetle mutabakata vararak memurlarımızı 123 TL seyyanen artışa, 2015 yılı içinse %3+3 zamma mahkum eden malum Konfederasyon, tüm memurlarımızın emeklerini iktidara peşkeş çekmiştir. Bizler memurlarımız için haziran ayından bu yana ek zam talep ediyoruz. Memurlarımız enflasyon altında ezilmektedirler. 6 Aralık’ta Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda ek zam talebimizi yineleyeceğiz” dedi.

Etkinliğe Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün, Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz ve çok sayıda Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı çalışanı katıldı.

 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 16