Geri

SENDİKAMIZA AHDE VEFA TEŞEKKÜRÜ

14 Kasım 2014, Cuma | 10:05
Bilindiği gibi birçok Kamu Kurumu ve kuruluşlarında görevde yükselme sınavları açılması için sendika olarak mücadele etmekteyiz. Gelir İdaresi Başkanlığında iki yıl önce açılmasına rağmen, yıllardan buyana Maliye Bakanlığı’nda hizmetlilerin memurluğa geçişi için görevde yükselme sınavı açılmamaktaydı. Konuyu her platformda takip ettik, yetkililerle özel görüşmeler gerçekleştirdik. Kurum İdari Kurul toplantısında sınav açılması için karar aldık. Verdiğimiz mücadele sonunda Maliye Bakanlığı görevde yükselme sınavını 19 Ekim 2014 tarihinde yaparak, kazananların listesini 06 Kasım 2014 tarihinde ilan etmiştir.

Sınavı kazanan tüm maliye çalışanlarını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Başarılı olanlar arasında çok sayıda sendika üyemiz bulunmaktadır. Sınav öncesi birçok söylemlerle insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışanlarında, baskı ve söylemlerinin boş olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Sınavda her hangi bir ayrım gözetmeden gerçekten başarılı olanların kazanmasını, adil ve tarafsız bir şekilde sonuçlandıran Maliye Bakanlığı yetkililerine teşekkür ederiz.

Sendikamızın, sınav açılması konusunda gösterdiği çaba ve gayretlerden ve web sayfamızda yayımladığımız online eğitim ve canlı deneme sınavlarından dolayı, ahde vefa örneği gösterip sendikamıza teşekkür mektubu gönderen üyelerimizin mektuplarını yayınlıyoruz.

Duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Mektupları görmek için tıklayınız