Geri

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

31 Ekim 2014, Cuma | 16:31
Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Necmi Keskinsoy Başkanlığında 31.10.2014 tarihinde gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul toplantısına Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Bayram Öztürk, Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Ramazan Nacak ve Şube Başkan Yardımcımız Serkan Şengül katıldı. Toplantıda alınan kararlar ektedir.

GİB ÇALIŞANLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA SÜRESİNCE FAZLA MESAİ GELİYOR

Bilindiği üzere Sendikamız kamu kurum ve kuruluşlarında fazla çalışma yaptırılan personelin fazla çalışmasının karşılığının ödenmesi için mücadelesini sürdürmektedir. Bu konuda hizmet koluna bağlı tüm kurumlara resmi yazı ile başvurmuş olup, aynı zamanda Kurum İdari Kurul toplantılarında da bu talebimizi ifade etmiştir.

Torba Yasa ile getirilen yeniden yapılandırılma süreciyle ilgili (vergi affı) olarak, bu süreçte fazla çalışma yaptırılacak personele karşılığının ücret olarak ödenmesi GİB KİK toplantısında Sendikamızca yinelendi.

Gelir İdaresi Başkanlığı ise, yeniden yapılandırma sürecinde fiilen fazla mesai yaptırılacak olan personel için hazırlanan talep yazısının Maliye Bakanlığı’nca onaylanarak, Bakanlar Kuruluna gönderildiğini ifade etti. Ayrıca, SGK’nın da talebinin Bakanlar Kurulu’nda olduğu ifade edildi.
Bakanlar Kurulu’nun onay vermesi durumunda Gelir İdaresi Başkanlığı’nda yeniden yapılandırma sürecinde fiili olarak fazla mesai yapan personele fazla çalışmasının karşılığı ödenecek.

GİB KİK tutanağını görmek için tıklayınız.

Fazla mesai talebimizle ilgili yazımızı görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1