Geri

GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISINA GÜMRÜK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI İLETTİK

31 Ekim 2014, Cuma | 10:04
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 27.10.2014 tarihinde beraberinde Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcıları Sefer Nefes, Canan Ergöçmen, İbrahim Haberal ve İşyeri Temsilcimiz Özgür Çelikbaş ile Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda çalışan tüm personele kurum içerisinden Gümrük ve Ticaret Uzmanlığına geçiş imkânı tanınması, Personel arasındaki ücret adaletsizliğinin giderilerek eşit işe eşit ücret ödenmesi, Gümrük Muhafaza Amir ve Memurlarının fiili hizmet zammından yararlanmasının sağlanması, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrolarına atanmak isteyen personel için yeterli sayıda boş kadro bulunmaması durumunda, atamaların yönetmelikte belirlenen kıstaslar çerçevesinde ve öncelikle hizmet süresi fazla olan personelden başlamak üzere belirlenecek kriterler doğrultusunda yapılması, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına (Yardımcı hizmetler sınıfındaki personel için) lise mezunlarının da dâhil edilmesi yönünde düzenleme yapılması ve Bakanlık çalışanı tüm personelin mali, sosyal ve özlük haklarında düzenleme yapılması gerektiğini” Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e iletti.
 
Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, “ilettiğiniz konularla ilgili gerekli çalışmalar yapılacak. Personelimizin mağdur olmaması için gerekli tüm düzenlemeleri yapacağız. Personelimizin moral motivasyonunun yüksek olması, kurumumuzda işerin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayacaktır” dedi.
 
HABUR GÜMRÜK KAPISINDA ÇALIŞAN PERSONELİN CAN GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIDIR
 
Habur Gümrük Kapısı’nda yaşanan sorunları dile getiren Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, personelin can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek, “Son günlerde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaşanan terör olayları sebebiyle Habur Gümrük Kapısı çalışanları can güvenliği tehlikeye girmiştir. Silopi’den Habur Gümrük Kapısı’na giden personeli taşıyan servise  ve lojmanlarına zaman zaman saldırılar düzenlemektedir. Personeli taşıyan servis aracı sık sık saldırıya uğramaktadır. Bu nedenle de personelin can güvenliği kalmamıştır. Yine yaşanan sokak eylemleri sebebiyle personelin mesaisi 24/24 ve 12/12 değiştirilmiştir. Personel yetersizliği ve zor şartlar, Habur Gümrük Kapısı çalışanlarını huzursuz etmiş ve motivasyonlarının bozulmasına sebep olmuştur. Personel için zırhlı servis aracı verilerek, can güvenliklerinin sağlaması, gümrük kapısında çalışan personeli motivasyonunu artıracaktır” dedi.

Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, “Habur Gümrük Kapısının stratejik bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Burada çalışan personelimizin can güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Personelin can güvenliği birinci önceliğimiz. En kısa zamanda zırhlı araç temini sağlanarak, bu konu çözüme kavuşacaktır” dedi.

Genel Başkanımız konuyla ilgili hazırlamış olduğumuz raporları Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e takdim etti.

Ayrıca Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 24.10.2014 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Cenap Aşçı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Lütfü Kop’u ziyaret ederek, Habur Gümrük Kapısı’nda çalışan personelin can güvenliğinin sağlanması gerektiğini belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını içeren talep dosyası için tıklayınız

Habur Gümrük Kapısı çalışanlarının sorunları ile ilgili raporu görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3