Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜKLER MUHAFAZA GENEL MÜDÜRÜ’NE HABUR GÜMRÜK KAPISI ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI İLETTİK


[ 14 Ekim 2014, Salı – 16:01 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Osman Eksert Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcımız Sefer Nefes, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İşyeri Temsilcilerimiz Adem Baytemur ve Recep Kırış ile bugün (14.10.2014 tarihinde) Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu’yu ziyaret ettiler.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ziyarette; Habur Gümrük Kapısı’nda çalışan personelin can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek, “Sendikamız Ocak ayında Habur Gümrük Kapısı çalışanlarını ziyaret etti ve orada yaşanan bir çok olumsuzluğu yerinde tespit etti. Bu bağlamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bürokratları ile çözüme yönelik birçok görüşme gerçekleştirdi. Ancak bugüne kadar Habur Gümrük Kapısı çalışanlarının sorunlarının çözümü için ciddi bir adım atılmamıştır. Son günlerde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaşanan sokak olayları sebebiyle Habur Gümrük Kapısı çalışanları can güvenliği tehdidi yaşamaktadırlar. Silopi’den Habur Gümrük Kapısı’na giden personelin aracı her gün terör örgütü sempatizanlarınca durdurularak kimlik kontrolü yapılmakta, personeli taşıyan servise  ve lojmanlarına çeşitli saldırılar düzenlemektedir. Personeli taşıyan servis aracı taşlanmakta ve personelin hiçbir can güvenliği kalmamıştır. Yine yaşanan sokak eylemleri sebebiyle personelin mesaisi 24/24 ve 12/12 değiştirilmiştir. Personel yetersizliği ve zor şartlar, Habur Gümrük Kapısı çalışanlarını huzursuz etmiş ve motivasyonlarının bozulmasına sebep olmuştur. Personel için zırhlı servis aracı verilmeli ve jandarma vasıtasıyla can güvenliklerinin sağlaması, gümrük kapısında çalışan personeli bir nebze olsun rahatlatacak, tedirginliklerini giderecektir” dedi.

 Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu ise, “Personelin can güvenliği bizim için oldukça önemlidir. Bölgenin diğer gümrük kapılarına göre daha stratejik ve kritik bir bölge olduğunun farkındayız. Personele zırhlı servis alımı için şartname hazırladık, ihaleye çıkacağız. Yakın zamanda kiralama yöntemi ile zırhlı araç temin edilecektir. Sendikanızın Habur’la ilgili raporundan sonra, bölgeye benimde dahil olduğum bir heyetle gidilmiş ve çalışanların sorunları yerinde tespit edilmiştir. Sorunların çözümü için çalışmalarımız devam ediyor.  Personelimizin can güvenliği bizim için herşeyden önemlidir.” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |