Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DENETİMLİ SERBESTLİK ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLMİŞTİR


[ 19 Nisan 2014, Cumartesi – 09:13 ]

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİ VE TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI FAHRETTİN YOKUŞ’UN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI
 
DENETİMLİ SERBESTLİK ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLMİŞTİR

Bildiğiniz üzere Adalet Bakanlığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde öğretmen, psikolog, sosyal çalışmacı ve sosyolog unvanlarında personel istihdam edilmektedir. 2002 yılında 480 denetimli serbestlik uzmanı görev yapmaktayken, bu sayı 2013 yılında 1030’u geçmiştir. Denetimli serbestlikte sürekli artış gösteren iş yoğunluğu, mevzuat düzenlemeleriyle müdürlüklere yeni görevler verilmesi, rehberlik hizmetine ihtiyaç duyan kişi sayısındaki artış, beraberinde çok daha fazla uzman istihdamını gerektirmektedir.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Denetimli serbestlik unvanı ilk defa 05.03.2013 tarihli yönetmelikle mevzuata dahil edilmesine rağmen, kadro ve özlük hakları ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

İstihdam edilen öğretmen, psikolog, sosyal çalışmacı ve sosyologlar diğer kurumlarda unvanlarına özgü eğitim ve öğretim hizmetleri, sağlık hizmetleri veya teknik hizmetler sınıfında çalıştırılmalarına, özlük ve sosyal haklarını bu hizmet sınıflarına göre karşılanmasına rağmen, denetimli serbestlik müdürlüklerine çalışan bahse konu personel aynı ve eşit iş yapmalarına karşın ayrı ayrı özlük haklarına sahip olup, birbirinden farklı ücretler almaktadırlar.

666 SAYILI KHK İLE DENETİMLİ SERBESTLİK ÇALIŞANLARININ HAKLARI GERİYE GİTMİŞTİR

666 sayılı KHK ile bazı tazminat ve ücretleri de ellerinden alan Denetimli Serbestlik çalışanları mağdur edilmişlerdir. Bu durum 11.04.2014 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile yaptığımız görüşmede dile getirilmiş olup, ayrıca 17.04.2014 tarih ve 189 sayı ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, 17.04.2014 tarih ve 190 sayı ile Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’e resmi yazı ile de Denetimli Serbestlik çalışanlarının sorunlarının yer aldığı rapor kendilerine iletilmiş ve bu hususta çalışma yapılması talep edilmiştir.

Adalet Bakanı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarına sunulan raporda da bahsedildiği üzere, Denetimli Serbestlik çalışanlarının mali ve özlük haklarındaki kayıpların düzeltilmesini ve eşit işe eşit ücret uygulamasının gerçek anlamda uygulanmasını talep ediyoruz.

Türk Büro-Sen olarak, söz konusu mağduriyetin önlenmesi adına mücadelemizi her platformda sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |