Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞARINA ADALET ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI İLETTİK


[ 14 Nisan 2014, Pazartesi – 14:00 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız A. Tahir Yüzbaşıoğlu, İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Sevim Gökalp Yıldırım, Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Erol Bilir ve Şube Başkan Yardımız İbrahim Tufan ile Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Kenan İpek’i ziyaret etti. Ziyarette Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı ve Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp’te hazır bulundu.
 
Adalet çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, Genel Başkanımız hazırlamış olduğumuz raporu Müsteşar Kenan İpek’e takdim etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Adalet çalışanlarının kesilen yol paraları ve kaldırılan fazla mesai ücretleri nedeniyle büyük  sıkıntıya düştüğünü, çalışanların aylık 350-400 TL arası bir kaybının söz konusu olduğunu, ayrıca adalet teşkilatının mesai yapmama gibi bir lüksünün olmadığını, dolayısıyla çalışanların  yaptığı fazla çalışmanın karşılığını istemesinin en doğal hakkı olduğunu,  3 Büyük Şehirde yeniden başlatılan yol ödeneği yardımının  tüm çalışanlara ve diğer illerde de uygulanması gerektiğini,  4/C’li çalışan personelin bunun dışında tutulmasının zaten mağdur olan 4/C’lilerin daha da mağdur olmasına neden olduğunu ifade etti.

Müsteşar Kenan İpek ise, sorunların çözümü noktasında Sendikamız ile ortak hareket etmekten memnuniyet duyacağını, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, adalet çalışanlarının motivasyonunun önemli olduğunu ve çalışma barışının korunması için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Ayrıca Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı’da, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın fazla çalışma ücreti çıkmazsa, Bakanlar Kurulu’nda diğer kamu kurumlarında çalışan memurların özlük hakları ile ilgili hiçbir talebi onaylamayacağını ifade etti.  

ADALET HİZMETLERİ SINIFI OLUŞTURULSUN

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Adalet Hizmetleri Sınıfı oluşturulması gerektiğini belirterek, “bildiğiniz üzere Zabıt Katibi ve Mübaşir unvanının hiçbir kamu kurumunda muadili yok. Bu sıkıntının giderilmesi için adalet hizmetleri sınıfı oluşturulmalıdır. Mübaşirler ve Zabıt Katipleri de oluşturulacak olan Adalet Hizmetleri sınıfına dahil edilmelidir. Sosyal, ekonomik ve özlük hakları da yeniden düzenlenmelidir” dedi.

En iyi şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirten Müsteşar Kenan İpek, “Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşüp, çalışma yapacağız” dedi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’e sunulan dosyayı görmek için tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |