Geri

ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞARINA ADALET ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI İLETTİK

14 Nisan 2014, Pazartesi | 14:00
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcımız A. Tahir Yüzbaşıoğlu, İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Sevim Gökalp Yıldırım, Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Erol Bilir ve Şube Başkan Yardımız İbrahim Tufan ile Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Kenan İpek’i ziyaret etti. Ziyarette Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı ve Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp’te hazır bulundu.
 
Adalet çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, Genel Başkanımız hazırlamış olduğumuz raporu Müsteşar Kenan İpek’e takdim etti.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Adalet çalışanlarının kesilen yol paraları ve kaldırılan fazla mesai ücretleri nedeniyle büyük  sıkıntıya düştüğünü, çalışanların aylık 350-400 TL arası bir kaybının söz konusu olduğunu, ayrıca adalet teşkilatının mesai yapmama gibi bir lüksünün olmadığını, dolayısıyla çalışanların  yaptığı fazla çalışmanın karşılığını istemesinin en doğal hakkı olduğunu,  3 Büyük Şehirde yeniden başlatılan yol ödeneği yardımının  tüm çalışanlara ve diğer illerde de uygulanması gerektiğini,  4/C’li çalışan personelin bunun dışında tutulmasının zaten mağdur olan 4/C’lilerin daha da mağdur olmasına neden olduğunu ifade etti.

Müsteşar Kenan İpek ise, sorunların çözümü noktasında Sendikamız ile ortak hareket etmekten memnuniyet duyacağını, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, adalet çalışanlarının motivasyonunun önemli olduğunu ve çalışma barışının korunması için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Ayrıca Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı’da, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın fazla çalışma ücreti çıkmazsa, Bakanlar Kurulu’nda diğer kamu kurumlarında çalışan memurların özlük hakları ile ilgili hiçbir talebi onaylamayacağını ifade etti.  

ADALET HİZMETLERİ SINIFI OLUŞTURULSUN

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Adalet Hizmetleri Sınıfı oluşturulması gerektiğini belirterek, “bildiğiniz üzere Zabıt Katibi ve Mübaşir unvanının hiçbir kamu kurumunda muadili yok. Bu sıkıntının giderilmesi için adalet hizmetleri sınıfı oluşturulmalıdır. Mübaşirler ve Zabıt Katipleri de oluşturulacak olan Adalet Hizmetleri sınıfına dahil edilmelidir. Sosyal, ekonomik ve özlük hakları da yeniden düzenlenmelidir” dedi.

En iyi şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirten Müsteşar Kenan İpek, “Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşüp, çalışma yapacağız” dedi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’e sunulan dosyayı görmek için tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2