Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARININ ÇİLESİ BİTMEK BİLMİYOR

11 Eylül 2013, Çarşamba | 15:48
Her yıl olduğu gibi, eğitim – öğretim yılının başlaması ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personelinin mesaileri ikiye katlandı.

Bu yoğunluğun nedeni ise, yeni eğitim döneminin başlaması ile öğrenci ve velilerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinden okula kayıt yaptırabilmek için ikametgah alma zorunluluğu.

Fiziki olarak çalışma ortamları yetersiz olan ve yeteri kadar personeli bulunmayan Nüfus Müdürlükleri’nde, okula kayıt yaptırabilmek için ikametgah almaya gelen vatandaşımıza hizmet veren Nüfus personeli mesai mefhumu gözetmeksizin, öğlen aralarında dahi çalıştırılıyor. Sendikamızın her platformda dile getirdiği 666 Sayılı KHK ile kaldırılan fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi personelin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyerek, verimliliğin de düşmesine sebep oluyor.

Sendikamızın daha önceki dönemlerde yapmış olduğu fazla mesailerin karşılığının izin yerine ücret olarak ödenmesi ile ilgili girişimler maalesef olumsuz sonuçlanmıştı. Ancak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri başta olmak üzere, pek çok kamu kurumunda personele halen fazla mesai yaptırılmakta ve  karşılığı olan ücret ödenmemektedir.

Türk Büro-Sen olarak, her geçen gün iş yükü artan Nüfus personelinin emeğinin takipçisi olmaya devam edeceğiz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3