Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

FATİH ACAR: OBJEKTİF OLMAYAN NE VARSA DÜZENLEME YAPACAĞIZ


[ 10 Nisan 2013, Çarşamba – 10:53 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan beraberinde Ankara 10 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Erdem ve Şube Başkan Yardımcımız Ferhat Çakır ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanan Fatih Acar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kurumun ve kurum çalışanlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız  28 – 30 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, İŞKUR, DPB Çalışanları Çalıştayımızdan bahsederek, “Çalıştayımıza Türkiye’nin dört bir tarafından kurum çalışanları katılarak sorunlarını dile getirdiler. Bizde bu çalıştay sonuçlarını kitapçık haline getirerek gerekli olan tüm makamlara ulaştırdık. Ayrıca kurum çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarında düzenlemeler yapılarak çalışma barışının yeniden sağlanması gerekmektedir. VHKİ kadrolarına yapılan atamalarda sendikal ayrımcılık yapıldığı kanaati oluşmuştur. Bu sonrunların da çözülmesi çalışanları motive edecektir” dedi.

Ayrıca Türk Büro-Sen hizmet kolu kapsamında ki, tüm kurumların sorunlarını içine alan 6 adet çalıştayımızın sonuç kitaçıkları da Müsteşar Bey’e taktim edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar ziyaretimiz için sendikamıza teşekkür ederek, “objektif olmadığına inandığımız tüm uygulamalar üzerinde yeniden çalışma yapacağız. Kurumumuzun başlıca sorunlarının içinde yer alan yerleşim planı ve personelin eğitimi için çalışma başlattık. Kurumda ki yerleşim planını bir düzene oturtacağız. Personele sadece mevzuat eğitimi değil, iletişim, motivasyon konularında da eğitim vereceğiz.  VHKİ kadrolarona yapılan atamalarda ise bir kriter getireceğim. Sendikal ayrımcılık söz konusu olamaz. Bugüne kadar Allah şahidimdir, atamalarda bir kere bile ayrımcılık yapmadım, bundan sonra da yapmam. Düzenlemiş olduğunuz çalıştaylar gerçekten başarılı. Elinize sağlık. Güzel olan, emek verilen tüm çalışmalara destek vereceğiz” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 5
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |