Geri

ADALET İÇİN İMZA KAMPANYASI

31 Ocak 2013, Perşembe | 15:26
Bu yıl başında milletvekili ve gazetecilere yasadaki adı ile, “Fiili Hizmet Süreci Zammı”  TBMM’den geçmiş, Cumhurbaşkanı’da onaylamıştır.

Bu düzenleme ile milletvekillleri, maden işçileri gibi yıpranma haklarından sınırsız yararlanma hakkına sahip olmuşlardır.

Bilindiği gibi, yıpranma hakkı kullanan asker, polis ve gazetecilerin yıpranma paylarında belli sınırlamalar mevcuttur.

Söz konusu gelişmeler üzerine Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan “Hakim ve Savcılar”da yıpranma payı talebi ile harekete geçmişlerdir.
Geçtiğimiz hafta içinde, Adalet Bakanı ile de görüşen bir grup Hakim-Savcı, aynı taleplerini eski Adalet Bakanı, şimdiki Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e de iletmişlerdir.

Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde 4. yargı paketi’ni TBMM’ye göndereceği kamuoyuna yansımıştır. Türk Büro-Sen olarak, 4. yargı paketi içerisine adliye çalışanlarının bazı ekonomik ve sosyal haklarının alınması için yeni bir çalışma başlatmış bulunmaktayız.

Adalet çalışanlarını bir bütün olarak gören sendikamız, yıpranma payını tüm çalışanların hakettiğini, bu güne kadar adalette yapılan sınıf ayrımcılığı nedeniyle, Adalet  çalışanlarının mağdur edildiğini ve çalışma barışının sağlanabilmesi için başta yıpranma payı olmak üzere; çalışanların ellerinden alınan fazla mesailerle, yıllardır talep ettiğimiz mübaşirlerin kadroya geçirilmesi için Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlatılmıştır.

Sayın Adalet Bakanı’na hitaben yazılan dilekçelerin tüm adliye çalışanları tarafından imzalanarak, Şube İl ve ilçe  Temsilcilerimizde toplanmasını arzu etmekteyiz.

Bu bağlamda, imza kampanyamız  1 – 11 Şubat 2013 tarihleri arasında sürdürülecektir. 12 Şubat 2013 tarihinde de toplanan imzalar kitlesel basın açıklamaları yapılarak, PTT’den kargo yoluyla Adalet Bakanlığı’na gönderilecektir.

Şube il ve İlçe Temsilcilerimiz toplanan imzaların bir nüshasını Genel Merkezimize göndereceklerdir.

Bu hususta adalet çalışanlarının hak arayışlarında, sendika ayrımı gözetmeksizin kampanyamıza destek vereceğinden hiç şüphemiz yoktur.
 
Dilekçe örneği için linke tıklayınız  Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1