Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE TAŞIDIK


[ 21 Aralık 2012, Cuma – 13:24 ]

Türk Büro-Sen olarak, maliye çalışanlarının (Gelir-Gider) sorunlarını her platforma taşımaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi Mayıs ayında yapılan Toplu Sözleşme Görüşmelerinde, çalışanların sorunları tek tek masaya yatırılmış, çözüm yolları aranmıştı. Daha sonra, başta Maliye Bakanlığı Müsteşarı olmak üzere,  Bakanlık ve  Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri ile sorunların çözümü için görüşmeler yapılmıştı.

Sendikamız, bir ilke imza atarak, 16-17-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Ankara’da “Maliye Çalışanları Çalıştayını” gerçekleştirmiştir.  

Çalıştayımıza, Türkiye’nin dört bir yanından 150’ye yakın Gelir ve Gider personeli katılmıştır.

Çalıştay raporumuz önümüzdeki günlerde, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakana, Maliye Bakanına, maliye bürokratlarına ve siyasi partilerin genel başkan ve yöneticilerine gönderilecektir. 2013 yılı bütçe görüşmelerinde de, Genel Merkezimizin , Maliye Çalışanları ile ilgili hazırladığı sorunların meclis kürsüsünde dile getirilmesi  için, Milletvekillerine iletmiştir. Bazı milletvekillerinin maliye çalışanlarının sorunları ile ilgili konuşmaları meclis tutanaklarına da geçmiştir.

17 Aralık 2012 Pazartesi günü 2013 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı’nın 3. ve 6. maddeleri  üzerine konuşan Antalya Milletvekili Mehmet GÜNAL, Türk Büro-Sen’in takipçisi olduğu konuları meclis kürsüsünde dile getirdi.

Günal konuşmasında, “ Değerli arkadaşlar, şimdi burada, bir taraftan çalışanlarla ilgili kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapıyorsunuz, onların hakkı korunmuyor, öbür taraftan en altta ezilenlerin üzerine sürekli olarak vergi yükü bindiriyoruz. Sayın Bakanım, size de iletmişler ama burada senelerdir duruyor. Bir yardımcı hizmetler için bile bir sınıf atlama için, unvan değişikliği için sınav açılmıyor. Burada duruyor, bir sürü şeyler koymuşuz, hizmet sınıfları koymuşuz, "Niye bir maliye hizmeti sınıfı koymuyor? Bütün yükü biz maliye çalışanları olarak çekiyoruz." diyor TÜRK BÜRO-SEN'den arkadaşlarımız göndermişler. Çalışanlar, bu KHK sonrası mağduriyetlerimiz giderilir diye bakarken, kurumsal yapı içerisinde daha da mağdur hâle gelmişler” dedi.

Ayrıca,  19 Aralık 2012 Çarşamba günü 2013 yılı bütçe görüşmelerinde Tekirdağ Milletvekili Bülent BELEN konuşmasında, “Sayın Bakan, 2013 yılı bütçenizle ilgili toplumun tepkileri ortaya çıkmaya başladı. Bütçenizden, bundan önceki bütçelerde olduğu gibi, halkımızın umudu yok. Bunun ilk örneğini, bugün öğlen saatlerinde, Meclis Dikmen Kapısı’nın önünde, Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonları basın açıklaması yaparak gösterdi ve Hükûmetin, memura, çalışanlara, bugüne kadar verdiği taahhütlerin hiçbirisini yerine getirmediğini, 2013 yılındaki öngörülen artışların da çok düşük olduğunu, geçim sıkıntısı çektiklerini ve temel ihtiyaç maddelerini alacak kadar gelire sahip olamadıklarını haykırdılar. Ben de bir milletvekili olarak kendilerini sonuna kadar destekliyorum. Bu konuda iyileştirme düşünüyor musunuz?” demiştir.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |