Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞ. GENEL MD. VEKİLİ KARABİNA ZİYARET EDİLDİ

18 Ekim 2012, Perşembe | 12:00
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz,  Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat, Şube Başkan Yardımcıları Meral Özdemir, Mevlüt Yayabaşı ve üyemiz İlkay Kanal’dan oluşan bir heyet, 17.10.2012 günü Nufüs ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Vekili Sayın Mustafa Karabina’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, sendikamız tarafından, Genel Müdür Vekili Sayın Mustafa Karabina’ya; “ 666 sayılı KHK ile Aralık 2012den itibaren mesailerin kaldırılacağı hatırlatılarak; Nufüs ve Vatandaşlık çalışanları için Bakanlar Kuruluna mesai talebinde bulunup bulunulmayacağı soruldu. Karabina; nufüs cüzdanlarının elektronik olarak yenilenmesi çalışmaları nedeniyle nüfus çalışanlarının mesai yapacağını, bununla ilgili hazırlanan mevzuatta mesaiye ilişkin bir düzenlemeyede yer verilebileceğini ifade etti.

Sendikamızın görüşmede gündeme getirdiği Arşiv’de çalışan kimya bölümü mezunu personel için yaptıkları işte dikkate alınarak, kimyager kadrosu ihdas edilmesine ilişkin talebimize üzerineyse; Genel Müdür Vekili Mustafa Karabina söz konusu durumun kadro çalışmalarında değerlendirileceğini bildirdi.

Nufüs ve Vatandaşlık İşleri’nin taraf olduğu davalarda davaya katılmak üzere gönderilen nüfus personeline yolluk ödenmesi gerektiğine ilişkin sendikamızın talebi üzerine; Genel Müdür Vekili Karabina, konuyu değerlendireceklerini ayrıca Adalet Bakanlığı ile de konu hakkında bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Nüfus ve Vatandaşlık çalışanlarının sorunlarının ve sendikamızın taleplerinin ayrıntılı şekilde görüşüldüğü makam ziyaretinde; kreşlerle ilgili sorunun gündeme gelmesi üzerine, kreş açılmasının şu an fiilen mümkün olmadığı belirtilirken,  kreş konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın tüm kamu çalışanları için  yürüttüğü çalışma hakkında karşılıklı bilgilendirmelerde bulunuldu.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1