Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK YÖNETİMİNİ BİR KERE DAHA UYARDIK


[ 16 Şubat 2012, Perşembe – 17:43 ]

Türk Büro-Sen, 16 Şubat 2012 Perşembe günü Saat 12:00’de Ankara Rüzgarlı SGM önünde, basın açıklamasında bulundu. Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Hüseyin Aslan, Tahir Yüzbaşıoğlu, Cafer Seçer, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Dinçer Güler, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Alper Yıldırım, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Yücel Özer , Türk Büro-Sen Ankara Şube bAŞKANLARI, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda üyenin katıldığı basın açıklamasını Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, “Bildiğiniz üzere yığınla sorunları bulunan, bugüne kadar çözüm noktasında herhangi bir girişimde bulunulmayan, sorun çözme makamı ve mevkisinde bulunduğu halde bir türlü harekete geçmeyen SGK yönetiminin bu umursamazlığının yanında, bir de hükümet tarafından çıkartılan 666 sayılı KHK mevcut problemlerin üzerine yenilerini eklemiştir.” diyerek sözlerine başladı.

Açıklamasında, Sosyal Güvelik Kurumu çalışanlarının yaşadığı mağduriyetleri sıralayan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, “Buradan SGK çalışanlarına sesleniyoruz yapılan yandaş atamalara taraf olan etekçi sözde sendikaya karşı tavır almadan daha ne kadar bekleyeceksiniz? Kurumda hükümet, kurum yönetimi ve sahte sendikanın oluşturduğu üçlü saç ayağı oluşturarak haksız hukuksuz iş ve işlemleri yapanların yaptıkları yanlarına kar mı kalacak? Burada özetlemeye çalıştığımız hak kayıplarımıza, kadrolaşma amacına yönelik haksız ayrımcı uygulamalara, hukuk kurallarının yok sayılmasına karşı buradan bir kez daha isyan ediyoruz. Türk Büro-Sen geçmişten günümüze haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmadı, bundan sonrada olmayacak haksızlıklara karşı her türlü meşru mücadelesini sürdürecektir.”diyerek, Türk Büro-Sen’in tepkisini dile getirdi.

Konuşmasında, hükümeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanını ve SGK Yönetimini de uyaran Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, “Yukarıda izahına çalıştığımız olumsuzlukların giderilmemesi, taleplerimizin karşılanmaması halinde, her türlü demokratik ve meşru tepkimizi ortaya koyacağımızı, bu nedenle yaşanacak olumsuzlukların sorumlusunu çalışanların lehine çözüm üretmemekte direnen; hükümet, Bakan ve SGK yönetimi olacağını ilan ediyor; saygılar sunuyoruz. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

16.02.2012 Tarihinde Rüzgarlı SGM’de Yapılan Basın Açıklamasının Tam Metnini Okumak İçin Tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 20
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |