Geri

DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜNDE BAKAN YAZICI’YA DOSYA VERİLDİ

27 Ocak 2012, Cuma | 11:46

Her yıl 26 Ocak da kutlanan Dünya Gümrük günü, Ankara’da düzenlenen ve yalnızca protokolün katılmış olduğu etkinliklerle kutlanmaktaydı. Yapılan kutlamalara Gümrük’ün bütün yükünü çeken çalışanlar davet edilmiyordu. Sendikamızın yıllardır yapmış olduğu talepler üzerine 2012 yılında kutlanan Dünya Gümrük Günü’nün Ankara Palas’da ki resepsiyona ilk kez Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanları da katıldı.

Yapılan resepsiyona Türk Büro-Sen’i temsilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri de iştirak etti. Türk Büro-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu, Gümrük Günü münasebetiyle yapılan etkinlikte; kurumun ve çalışanların sorunlarını ayrıntılı bir şekilde ele alan geniş kapsamlı bir raporu Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya takdim etti.

26 Ocak Gümrük Günü münasebetiyle Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da, bir basın açıklamasında bulundu. Genel Başkan Yokuş yapmış olduğu açıklamada, “Birçok sorunla mücadele ederek hizmet üretmeye çalışan Gümrük memurları, üvey evlat muamelesi görmektedirler. Bir yandan insani olmayan mesai saatlerinde işinin başında olmakla yükümlü Gümrük memurları, bir yandan da bazı çevrelerin yolsuzluk, kaçakçılık gibi ithamlarıyla uğraşmaktadır.” dedi. Gümrüklerin bir ülkenin namusu ve dünyaya açılan penceresi olduğunu belirten Genel Başkan Yokuş, Türk Büro-Sen’in Gümrük çalışanlarının sorunlarını çözme noktasında ki taleplerini kamuoyuyla paylaştı.

Ayrıca, Gümrük Baş Müdürlüklerinin bulunduğu illerde Türk Büro-Sen şubeleri kitlesel basın açıklaması yaparak, Gümrük çalışanlarının meselelerini Gümrük Günü vasıtasıyla basınla paylaştı.

Bakan'a sunulan dosyayı görmek için tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1