Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜNDE BAKAN YAZICI’YA DOSYA VERİLDİ


[ 27 Ocak 2012, Cuma – 11:46 ]

Her yıl 26 Ocak da kutlanan Dünya Gümrük günü, Ankara’da düzenlenen ve yalnızca protokolün katılmış olduğu etkinliklerle kutlanmaktaydı. Yapılan kutlamalara Gümrük’ün bütün yükünü çeken çalışanlar davet edilmiyordu. Sendikamızın yıllardır yapmış olduğu talepler üzerine 2012 yılında kutlanan Dünya Gümrük Günü’nün Ankara Palas’da ki resepsiyona ilk kez Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanları da katıldı.

Yapılan resepsiyona Türk Büro-Sen’i temsilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri de iştirak etti. Türk Büro-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu, Gümrük Günü münasebetiyle yapılan etkinlikte; kurumun ve çalışanların sorunlarını ayrıntılı bir şekilde ele alan geniş kapsamlı bir raporu Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya takdim etti.

26 Ocak Gümrük Günü münasebetiyle Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da, bir basın açıklamasında bulundu. Genel Başkan Yokuş yapmış olduğu açıklamada, “Birçok sorunla mücadele ederek hizmet üretmeye çalışan Gümrük memurları, üvey evlat muamelesi görmektedirler. Bir yandan insani olmayan mesai saatlerinde işinin başında olmakla yükümlü Gümrük memurları, bir yandan da bazı çevrelerin yolsuzluk, kaçakçılık gibi ithamlarıyla uğraşmaktadır.” dedi. Gümrüklerin bir ülkenin namusu ve dünyaya açılan penceresi olduğunu belirten Genel Başkan Yokuş, Türk Büro-Sen’in Gümrük çalışanlarının sorunlarını çözme noktasında ki taleplerini kamuoyuyla paylaştı.

Ayrıca, Gümrük Baş Müdürlüklerinin bulunduğu illerde Türk Büro-Sen şubeleri kitlesel basın açıklaması yaparak, Gümrük çalışanlarının meselelerini Gümrük Günü vasıtasıyla basınla paylaştı.

Bakan'a sunulan dosyayı görmek için tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |