Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ.GÜMRÜKLERE İLAVE 3000 KADRO TAHSİS İZNİ ÇIKTI


[ 13 Eylül 2011, Salı – 16:45 ]

“Gümrük Kapılarına Acil Müdahale Timleri”

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda yetkili sendika olarak uzun yıllardır gümrük çalışanlarının sıkıntılarının çözümü için her platformda mücadele veriyoruz.

Ülkemizin dört bir yanına dağılmış olan Gümrük kapılarında, personel yetersizliğinden, teknik donanım eksikliğine kadar pek çok konunun çözümü için hem yazışmalar hem de kurum idari kurulu toplantılarında büyük çabalar gösterdik.

Uzun mücadele süreci sonrası Gümrük çalışanları için ilk olumlu adımlar atılmaya başlandı. Bilindiği gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki Gümrük Kapılarında Bazen örgütlü bazen de bireysel olarak yoğun kaçakçılık yapılmaktadır. Pek çok Gümrük Kapısı, bulunduğu bölgenin il ve ilçelerinde yaşayanların geçim kaynağı haline gelmiştir. Bu il ve ilçelerde etkin aşiret ve nüfuslu aileler, Gümrük kapılarından kaçak mal geçirmek için özel ekipler kurmuşlar, bununla da yetinmeyerek kendilerine engel olan, daha doğru bir ifadeyle kaçak mal sokulmasını istemeyen Gümrük Memurları, silahlı ve fiziki her türlü saldırılara maruz kalmışlardır. Artık Gümrük Memurları, Gümrük mahallinin dışına çıkamaz hale gelmişlerdir.

Gümrük Bakanlığı’nın bu konuyu çözmek adına, başta Habur olmak üzere, Esendere, Gürbulak ve Sarp Gümrük kapılarına “Özel Eğitimli Acil Müdahale Timleri” göndermesi oldukça yerinde bir işlem olmuştur. Bu uygulamanın tüm kapılarda yaygınlaştırılması faydalı olacaktır.

Diğer yandan, Gümrük Kapılarında personel eksikliği ile ilgili olarak sendikamıza 15.08.2011 tarih ve 1329 sayılı yazıda “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3000 kişilik kadro tahsisi izninin alındığı, ilk etapta Habur Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü’ne 30 Muhafaza Memuru’nun atanmış olduğu bildirilmiştir.

Bu olumlu gelişmelerin hız kaybetmeden devam etmesi, hem Gümrük çalışanlarımız için hem de, ülkemiz için oldukça önemlidir. Çünkü Gümrükler, ülkelerin dışarıya açılan en önemli pencereleridir.

Sendikamızdan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na gönderilen yazı ve cevaplarını okumak için tıklayınız.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |