Geri

MALİYE’DEN DAVACIYIZ

11 Ağustos 2011, Perşembe | 17:17

Maliye Bakanlığı’nda ki fazla çalışma ücretlerinde ki adaletsizliğin giderilmesi ile ilgili olarak 2 Ağustos 2011 günü Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy ile görüşen sendikamız, Personel Genel Müdürü ile tekrar bir görüşme gerçekleştireceğini üyelerimize duyurmuştu.

11 Ağustos 2011 günü Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Genel Başkan Yardımcısı A. Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Türkeş Güney, Muhasebat Genel Müdürlüğü Temsilcisi Gülcan Şahin, Merkez Saymanlık Temsilcisi Gülhan Türkyılmaz’ın katılımıyla yapılan ziyarette Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy ile görüşüldü. Bir önceki ziyarette ki taleplerimizin Müsteşar Naci Ağbal’a ilettiğini ifade eden Ümit Aksoy, düzenlemenin zamanla bunun tüm personele yansıyacağını düşündüğünü dile getirdi.

Yapılan son görüşmede de taleplerimizin karşılanmaması, 75 saat üzerinden 5 saat uygulamasının merkez-taşra ve unvan ayrımı yapılmadan tüm personele uygulanması hususunda bir gelişme sağlanmaması üzerine; bugüne kadar diyalogdan yana olan sendikamız, sorunun bu şekilde çözülememesi nedeniyle konuyu yargıya taşıyacak ve her türlü demokratik tepkiyi vereceğiz.

Ayrıca, Görevde Yüksel Sınavı ile ilgili (başta yardımcı hizmetler sınıfı olmak üzere) sınav açılıp açılmayacağına ilişkin talebimiz üzerine Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy 2011 yılı içerisinde mutlaka bir Görevde Yükselme Sınavı açılacağını ve hazırlıkların devam ettiği bilgisini verdi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1