Geri

MALİYE’DE Kİ FAZLA ÇALIŞMA ADALETSİZLİĞİ, PERSONEL GN. MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

02 Ağustos 2011, Salı | 16:40

Maliye Bakanlığının 22.07.2011 tarihinde yayınlamış olduğu ve çalışanlar arasında büyük bir infial yaratan fazla mesai usul ve esaslarına dair ek-1 maddesini ile ilgili olarak sendikamız, 27.07.2011 tarihinde Personel Genel Müdür Vekili Yusuf Deniz ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve görüşmenin detayları da aynı gün internet sitemiz aracılığı ile üyelerimize duyurulmuştu.

Personel Genel Müdür Vekili Deniz tarafından, konunun bir kere de; izinde olan Genel Müdür Ümit Aksoy ile görüşülmesi gerektiğinin ifade edilmesi üzerine sendikamız, 2 Ağustos 2011 günü Genel Müdür Aksoy’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcıları Türkeş Güney ve Bakanlık Baş Temsilcisi Emine İş’in gerçekleştirmiş olduğu ziyarette; Maliye Bakanı'nın 22.07.2011 tarihli oluru ile fazla çalışma usul ve esaslarına eklenen ek-1 maddesi ile düzenlemeyle; merkez teşkilatı çalışanları arasında ayrım yapıldığı, taşra teşkilatı çalışanlarının yok sayıldığı bir defa da Personel Genel Müdürüne ifade edildi.

Genel Müdür Ümit Aksoy’un; çıkarılan düzenlemede sendikamız ve kurum çalışanları tarafından rahatsızlıkla karşılan bazı hususlarını Müsteşar ile görüşeceğini ifade etti.

Sendikamız, konunun takipçisi olmaya devam ederek önümüzdeki hafta Personel Genel Müdür Ümit Aksoy’la tekrar görüşecek; taleplerimiz gerçekleşmediği takdirde dava açılacaktır.

Ayrıca Maliye Bakanlığında başta Yardımcı Hizmetliler olmak üzere uzun zamandır açılmayan görevde yükselme sınavı ile ilgili olarak; Genel Müdür Ümit Aksoy yönetmelik değişikliği hususunda Devlet Personel Başkanlığına görüş sunulduğu ve çalışmaların devam ettiği bilgisi verilmiştir.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1