Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALİYE’DE Kİ FAZLA ÇALIŞMA ADALETSİZLİĞİ, PERSONEL GN. MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞÜLDÜ


[ 02 Ağustos 2011, Salı – 16:40 ]

Maliye Bakanlığının 22.07.2011 tarihinde yayınlamış olduğu ve çalışanlar arasında büyük bir infial yaratan fazla mesai usul ve esaslarına dair ek-1 maddesini ile ilgili olarak sendikamız, 27.07.2011 tarihinde Personel Genel Müdür Vekili Yusuf Deniz ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve görüşmenin detayları da aynı gün internet sitemiz aracılığı ile üyelerimize duyurulmuştu.

Personel Genel Müdür Vekili Deniz tarafından, konunun bir kere de; izinde olan Genel Müdür Ümit Aksoy ile görüşülmesi gerektiğinin ifade edilmesi üzerine sendikamız, 2 Ağustos 2011 günü Genel Müdür Aksoy’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, A. Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcıları Türkeş Güney ve Bakanlık Baş Temsilcisi Emine İş’in gerçekleştirmiş olduğu ziyarette; Maliye Bakanı'nın 22.07.2011 tarihli oluru ile fazla çalışma usul ve esaslarına eklenen ek-1 maddesi ile düzenlemeyle; merkez teşkilatı çalışanları arasında ayrım yapıldığı, taşra teşkilatı çalışanlarının yok sayıldığı bir defa da Personel Genel Müdürüne ifade edildi.

Genel Müdür Ümit Aksoy’un; çıkarılan düzenlemede sendikamız ve kurum çalışanları tarafından rahatsızlıkla karşılan bazı hususlarını Müsteşar ile görüşeceğini ifade etti.

Sendikamız, konunun takipçisi olmaya devam ederek önümüzdeki hafta Personel Genel Müdür Ümit Aksoy’la tekrar görüşecek; taleplerimiz gerçekleşmediği takdirde dava açılacaktır.

Ayrıca Maliye Bakanlığında başta Yardımcı Hizmetliler olmak üzere uzun zamandır açılmayan görevde yükselme sınavı ile ilgili olarak; Genel Müdür Ümit Aksoy yönetmelik değişikliği hususunda Devlet Personel Başkanlığına görüş sunulduğu ve çalışmaların devam ettiği bilgisi verilmiştir.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |