Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK ÇALIŞANLARI EYLEMLERİNE DEVAM EDİYOR…


[ 01 Haziran 2011, Çarşamba – 15:40 ]

Ankara, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının turnike sisteminin kaldırılması için her gün kurumları önünde yaptıkları protestolar, 25 günü devirdi. Sendikaların ortak eylem kararı ile günlerle yılmadan usanmadan seslerini duyurmaya çalışan SGK çalışanlarının mücadelesi, Kurum Başkanlığı binasına kadar sıçramıştı. Bilindiği gibi üç büyük konfederasyonun sendikaları ortak mücadele çağrısına uyma sözünü vermelerine rağmen, yandaş bir sendika kamu çalışanlarının hak arama mücadelesinden çekilmişti.

Bugün(1.06.2011) saat 11:00’de Ankara’da ki farklı kurum binalarından Balgat’ta ki kurum başkanlığı önüne gelen SGK çalışanları, büyük bir eylem gerçekleştirdi. Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Cafer Seçer, Nejla Öksüz’ün katılarak destek verdiği eylem; Türk Büro-Sen’in Ankara SGK Şubeleri (Anakara 1, Ankara 4, Ankara 6) ile Bes ile ortaklaşa olarak gerçekleştirildi.

Hep birlikte halayların çekildiği, sloganların atıldığı, ıslık ve düdüklerle SGK yönetim Kuruluna çalışanların seslerinin duyurulmaya çalışıldığı eylem esansında, sendika temsilcileri binaya girerek kurum başkan yardımcısı Fatih Acar ile uzun bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme esansında konu ile kendisinin bir yetkisinin bulunmadığını belirten Kurum Başkan Yardımcısı Fatih Acar, konuyu SGK Yönetim kurulu toplantısına ve kurum başkanı M. Emin Zararsız’a ileteceğini ifade etti. Konuyu masada halledeceklerini gerekçe göstererek hak arama mücadelesinden ayrılan malum sendika, Kurum Başkan Yardımcısı ile yapılan müzakerelere de katılmayarak, hem alandan hem de masadan kaçmış oldu. Kamu çalışanlarını yarı yolda bırakan sendikanın Genel Başkanın, SGK Yönetim Kurulu üyeliğini işgal etmesine rağmen, üstelik kamu çalışanlarına temsilen o makamda bulunmasına rağmen, 25 gündür aralıksız eylem yapan memurlara duyarsız kalması kurum çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Kurum Başkan Yardımcısı Acar ile görüşmeden çıkan heyetin alanı dolduran çalışanlara açıklaması ve sorunun çözülmediği takdirde eylemlerin şiddetlenerek artacağını beyan etmesiyle olaysız şekilde eylem sonlandırıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 152
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |