Geri

SGK’DA BİR DEVLET KURUMUDUR VE ORAYA DA ATATÜRK PORTRESİ ASILMALIDIR

30 Aralık 2010, Perşembe | 15:22

Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında, Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı, Bağ-Kur Genel Müdürlüğü ve Emekli Sandığı Genel Müdürlüklerin aynı çatı altında toplayarak Kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurumlarından birisidir. Ancak, kurumun hizmet binalarında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin yeterince bulunmadığına dair sendikamıza gelen bir bilgi bizleri derinden üzmüştü. Bunun üzerine, Türk Büro-Sen olarak İlkelerimize ve hayat anlayışımıza ters düşen, kabul edilemez bu durumun doğru olup olmadığının tespiti ve eğer doğruysa eksikliğin acilen giderilmesi için çalışmalara başlanmıştı.

Sendikamız Kurum Başkanlığı’na 21.12.2010 tarihinde bir yazı yazarak, durumun vahametini ve ciddiyetini dile getirip bir çalışma yapılmasını ve Atatürk’ümüzün portresinin bulunmadığı çalışma odalarına Atatürk portresinin asılmasının talebinde bulunmuştur.

SGK başkanlığı da sendikamıza göndermiş olduğu 21.12.2010 tarih ve 683 sayılı cevabi yazısında, konuyla ilgili e-posta ile Kurumun Merkez ve Taşra teşkilatına gerekli duyurunun yapıldığın bildirmiştir.

Kurum başkanlığına göstermiş olduğu yaklaşımdan dolayı teşekkür ederken, Türk Büro-Sen olarak Kamu çalışanlarının haklarını ve mukaddesatımızı korumaya devam edeceğimizi kamuoyuna bir kere daha duyururuz.