Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS VE İÇİŞLERİ ÇALIŞANLARINA ÖNEMLE DUYURULUR


[ 22 Ekim 2010, Cuma – 18:01 ]

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan “Nüfus Hizmetleri, Soyadı Kanunu ve İçişleri Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarı” taslağı sendikamızca incelenmiş ve söz konusu taslakta, özellikle Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinde çalışan personeller açısından sendikamızın talep ettiği konularda memnuniyet verici düzenlemelerin yer aldığı tespit edilmiştir.

Taslağın yasallaşması halinde, Nüfus çalışanlarının Fazla Çalışma Ücretinden kesilen Gelir Vergisi kesintisi kaldırılmış ve 3 kat olan Fazla Çalışma Ücreti de 5 kata çıkartılmış olacaktır. Ayrıca, yine bu personellere aylık ödenen “Ek Ücret” miktarı da %30 oranında artacaktır. Ancak, Kanun tasarı taslağında maalesef, günlük çalışma saatlerinin dışında, gece geç saatlere kadar, hatta hafta sonları ve resmi tatillerde dahi çalışıp ücret ve özlük hakları yönünden hak ettiğini alamayan, Bakanlığın merkez ve taşra kadrolarında görev yapan personellerin mağduriyetlerini giderecek düzenlemeler yer almamıştır.

Bu nedenle, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı ve taşra teşkilatındaki Valilik ile Kaymakamlıklarda görev yapan personellere de aylık “Fazla Çalışma Ücretinin” verilmesini, merkezde görev yapan Şube Müdürleri ile taşrada görev yapan İl ve İlçe Müdürlerinin “Ek Göstergelerinin” diğer kurumlardaki müdürlerin almış olduğu Ek gösterge rakamlarına yükseltilerek eşitlenmesini ve belirtilen birimlerde çalışan personellerin aylık olarak almış olduğu “ Ek Ücret” oranlarının da % 30 artırılmasını ayrıca, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde görev yapan Uzmanların taleplerini karşılanmasını sağlayacak olan düzenlemelerinde taslağa eklenmesi için sendikamız, 21.10.2010 tarihinde İçişleri Bakanlığına ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 2 ayrı yazıyla talepte bulunmuştur.

Bu ay içerisinde yapılacak olan Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısının gündemine de aldırdığımız bu taleplerimizin karşılanması için sendikamız, mücadelesini önümüzdeki günlerde yapılacak olan KİK toplantısında da sürdürmeye devam edecektir.

İçişleri Bakanlığına ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne yazdığımız yazılar için tıklayınız.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |