Geri

SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUCU, NÜFUS ÇALIŞANLARI FAZLA MESAİ ALACAK

16 Ağustos 2010, Pazartesi | 14:29

Türk Büro-Sen Genel Sekreteri Bayram Öztürk, Genel Mali Sekreteri Rahmi Erdem, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Osman Eksert , 7. No’lu Şube Yönetim Kurulu üyesi Meral Özdemir ve Genel Müdürlük Temsilcisi Muzaffer Dikici ile birlikte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Mustafa Döner’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette, referandum nedeniyle 5 hafta süresince yapılacak olan fazla çalışma karşılığında kurum çalışanlarına mesai ödenmesi ve bayram tatilinde çalıştırılmamaları talep edildi.

Daha önce 24.06.2010 tarih ve 2206 sayılı yazımızda da aynı taleplerimizi dile getirmiştik. Bugünkü görüşmemizde Sayın Döner, yazımızdan sonra bir kısım girişimlerde bulunduklarını ve bu girişimlerin sonuç verdiğini, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çalışanlarına, fazla çalışmalarının karşılığının ödeneceğini ifade etmiştir. Sendika heyetimiz ise Genel Müdür Döner’in bu bilgilendirmesinin ardından, ödenecek fazla mesailerin 500 ile 600 lira arasında olmasını talep etmiştir.

Ayrıca, fazla çalışma ücretinden Gelir Vergisi kesilmemesi için ilettiğimiz talep karşısında, Sayın Döner; yakında çıkarılacak bir “torba” kanunun bu talebimizi karşılayacağını ifade etmiştir.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1