Geri

GELİR İDARESİ BAŞKAN YARDIMCISI METİN KAYRAK’I ZİYARET ETTİK

18 Şubat 2009, Çarşamba | 04:25

Genel Sekreterimiz Bayram ÖZTÜRK, Ankara 2. Nolu Şube Başkanı Metin DURAK ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sezai ALADAĞ, Metin OTUZOĞLU ve Abdullah KARACA Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Metin KAYRAK’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Gelir İdaresi çalışanlarının sorunları dile getirilmiş olup bu bağlamda;

1- 2006 yılında açılan Gelir Uzmanlığı sınavında puan saydırarak, 2007 yılında ataması yapılanlardan 600 kişinin uzmanlık kadrolarının mahkeme kararına göre iptal edilecek olmalarına rağmen Gelir İdaresi Başkanlığı hem davayı temyiz etmiş hem de TBMM’de görüşülmekte olan 329 sıra sayılı bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun tasarısının da düzenleme yapılarak kazanılmış hak sayılmasıyla ilgili Konunun TBMM’de kabul edilmesi durumunda bu konuda mağduriyet yaşayan arkadaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir. Ayrıca bu konuda sendikamız TBMM’de gurubu bulunan siyasi partileri ziyaret ederek bu yasa tasarısına destek istemiştir.

2- 2007 yılında devam eden davaların olması nedeniyle önümüzdeki 3-5 ay içinde gelir uzmanlığı sınavının açılmayacağı KPSS ye daha önce girmiş olup ta 2 yıllık süresi dolmuş olanların bu yılki KPSS sınavını kaçırmamaları gerektiği Sendikamız tarafından VHKİ kadrolarının sınavsız olarak verilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiği,

3- Serbest biniş kartlarının hazırlanmakta olduğu ve en kısa zamanda sonuçlandırılacağı,

4- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanlarının memur kimlik kartları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından değil, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından bastırılarak dağıtılması gerektiği ifade edilmiştir.

5- Sendikamız tarafından fazla mesailerde yaşanan sıkıntılar dile getirilmiştir. Bu konuda Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı ortaklaşa fazla çalışma usul ve esasları yönetmeliği çalışmaları yaptığı ifade edilmiştir. Sendikamız konun takipçisi olacaktır.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1