Geri

MALİYE VE GELİR İDARESİ ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI VERGİ KONSEYİNE İLETTİK.

05 Şubat 2009, Perşembe | 14:15

Maliye politikalarını belirleyen ve Maliye kurumunu yönlendiren Vergi Konseyidir. Bu konseyde Türkiye Kamu-Sen en çok üyeye sahip olan konfederasyon olduğu için Memurları temsilen yer almaktadır.

Sayın Mustafa Uysal ;
Vergi Konseyi Başkanı

Vergi Konseyi'nin 35 inci Olağan Genel Kurulu'nda, bazı konsey üyelerinin Vergi İdaresi’nin özellikle de taşradaki bazı uygulamalarının iyileştirilmesinin vergi sisteminin daha doğru ve adil işlemesini sağlayacağını bildirmeleri üzerine tarafımızdan konuya ilişkin görüş ve önerilerimizin istenmesi temsilcisi olduğum T.KAMU-SEN yönetimi ve üyeleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Sizlerinde malumu olduğu üzere T.Kamu-Sen içerisinde yer alan ve çok sayıda Maliye Bakanlığı çalışanının üyesi olduğu Büro-Sen, yıllardır yapmış olduğu gözlem ve çalışmalarla Maliye Bakanlığı personeline ilişkin bir çok sorunu tespit etmiş zaman zamanda bakanlık yönetimine iletmiştir.

Bu çerçevede, Vergi İdaresi’nin uygulamalarına ilişkin tespit ve görüşlerimiz ile iyileştirilmeye yönelik önerilerimiz, temsilcisi olduğum Kamu-Sen adına ekteki raporda sunulmuştur. Görüşlerimizi aktarma fırsatı verdiğiniz için teşekkür eder saygılar sunarım 29.01.2009.

Prof.Dr.F.Rifat ORTAÇ
Vergi Konseyi Üyesi


Saygı değer hocam; çalışmalarımızı aşağıdaki şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Koyu ve italik olarak yazdıklarımız sizin yazınıza eklediklerimizdir. İnceledikten sonra bir araya da gelebiliriz. Başarı dileklerimle saygılar sunarım.

Türk Büro-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Adnan ÖZER.

Vergi Konseyine İlettiğimiz Raporu görmek için tıklayınız.