Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GELİR İDARESİ VE AFET ACİL DURUM YÖN.BŞK.TASARISIYLA İLGİLİ GELİŞMELER


[ 08 Temmuz 2008, Salı – 13:06 ]

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Tasarısı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tasarısı yaklaşık 2 ay önce, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından, üzerinde çalışma yapılması için kendi bünyesinde oluşturulan alt komisyona sevk edilmişti.

Geçtiğimiz hafta Plan ve Bütçe Komisyonunu yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşme neticesinde, alt komisyonunun üzerinde fazla bir değişiklik yapmadan çalışmalarını tamamladığını ancak bu tasarının içeriğine karşı olan kurum ve kuruluş sayısının çok olması nedeniyle, tasarının bu haliyle yasallaşmasının güç olacağının bilgilerine ulaşılmıştır.

Gelir İdaresi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Maliye Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı

Gelir İdaresi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Maliye Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 08.05.2008 tarihinde TBMM’ne gönderilmiş ve TBMM Başkanlığı’nca da 22.05.2008 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilmişti. Bunun üzerine sendikamız; tasarı üzerinde kurumun ve kurum personelinin lehine sonuç doğuracak taleplerimizi içeren bir rapor hazırlamış ve tasarının, kurum ve kurum personeli lehine olacak şekilde, raporda belirlediğimiz haliyle yeniden düzenlenmesi ve bunun için gerekli işlemlerin tesisinin sağlanması istemi ile bahse konu raporu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Mecliste grubu bulunan MHP, CHP ve AKP Grup Başkanlıkları ile DSP Genel Başkanlığına dosya halinde sunmuştu. (Bu haber 12.06.2008 tarihinde Web sayfamızda duyurulmuştur)

Diğer yandan sendikamız, hazırlanan rapor çerçevesinde görüş ve taleplerimizin yerine getirilmesi için, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekili bulunan AKP, CHP, MHP ve DSP milletvekillerinden randevu talep etmiştir.

Randevu veren MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY ve DSP İzmir Milletvekili Harun ÖZTÜRK ile genel merkez yönetim kurulu üyelerimiz, Adnan Memduh ÖZER ve Osman EKSERT görüşmelerde bulunmuşlardır.

Yapılan görüşmelerde her iki milletvekili de, sendikamızca hazırlanıp partilerine gönderilen raporun kendilerine ulaştırıldığını, üzerinde çalışmalar yaptıklarını, görüş ve taleplerimizde haklı olduğumuzu bu meyanda tasarı üzerinde değişiklik yapılması için gayret göstereceklerini ancak, halen tasarının Plan ve Bütçe Komisyonunun gündemine gelmediğini belirtmişlerdir.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |