Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DÜNYA METEOROLOJİ GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN


[ 21 Mart 2008, Cuma – 15:55 ]

Birleşmiş Milletler Örgütü’nün teknik ve bilimsel konularda uzmanlık kuruluşu olan Dünya Meteoroloji Teşkilatı (WMO) ile ülkemizin de üyesi bulunduğu 188 ülkede, her yıl 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünya Meteoroloji Teşkilatı ile Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Servisleri her yıl kamuoyunun gündemini oluşturan güncel bir konuyu, o seneye özel konu olarak belirler. Üye ülkeler ise basın ve medyanın da katkılarıyla gündem ve konu üzerine yoğunlaşarak Dünya Meteoroloji Günü olarak kutlarlar.

Dünya Meteoroloji Örgütü 2008 yılının konusunu “Daha iyi bir gelecek için Gezegenimizi Gözlemlemek” olarak belirlemişlerdir.

Her geçen gün gelişen hassas meteorolojik gözlem sistemleri, teknolojik gelişmelere paralel olarak önemli hava olaylarını gözlemlememizde ve tutarlı tahminlerde bulunmamızda yardımcı olmaktadır. Hava, iklim ve su gibi doğal afet risklerinin azaltılmasında büyük faydalar sağlamaktadır. Elbette Doğal afetleri önlemek mümkün değildir. Ancak yerinde ve erken uyarılarla bu afetlerin etkileri daha aza indirilmektedir.

Son zamanlarda yazılı ve görsel basında da yer alan doğal afet haberlerini hep birlikte ilgi ve üzüntüyle izlemekteyiz. Diğer yandan ülkemizde görülen doğal afetlerin önlenmesi ve zararlarının azaltılmasına yönelik tedbirlerin alınması konusunda Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün takdire değer çalışmalarını da izlemekte ve bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yapmış olduğu teknolojik yatırımlar ve düzenli çalışmaları sayesinde genel tahmin doğruluk oranı %85’lere, uyarıların doğruluk oranı ise %90’ların üzerine çıkmış ve ne denli başarılı olduğunu da Dünya Ülkelerine göstermiştir.

Teknolojik yatırımların yanı sıra bu başarılara ulaşılmasında çok değerli Meteoroloji çalışanlarımızın da büyük etkisi bulunmaktadır.

Bu kadar önemli hizmetler sunan Meteoroloji çalışanlarının, aynı önemi ve değeri ülkeyi yönetenlerden beklemeleri en tabii haklarıdır.

Bu vesile ile 23 Mart Dünya Meteoroloji Gününüzü kutlar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Fahrettin YOKUŞ
Genel Başkan


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |