Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DMO'NUN KAPATILMASINA TEPKİ


[ 25 Şubat 2008, Pazartesi – 13:49 ]

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzeinde Yüksek Planlama kurulu tarafından yapılacak olan düzenlemeyi eleştiren Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ahmet Keskin, DMO Samsun Bölge Müdürlüğü'nde yaptığı açıklamada "Devlet Malzeme Ofisi yeniden yapılandırma adı altında bitkisel hayata sokuluyor'' dedi.

Türk Büro-Sen Samsun Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ahmet Keskin, sendika üyeleriyle DMO Samsun Bölge Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. DMO'nun, Türkiye Cumhuriyeti'yle yaşıt bir kurum olarak, bugüne kadar bütün kamu kurum ve kuruluşlarının her türlü malzama ihtiyaçlarını 'Devletin Merkezi Satınalma Örgütü' sıfatıyla en mükemmel şekilde karşıladığını belirten Keskin, kurumun milli ekonomiye oldukça büyük katkılarda bulunduğunu ifade etti. Geçen zaman zarfında kendini devamlı yenileyen ve yapılandıran DMO'nun, tertemiz mazisi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilmez bir kurumu haline geldiğini ifade eden Keskin, "Ofisimiz, ne yazık ki kısa bir süre önce 'yeniden yapılandırma' adı altında, hiçbir ciddi inceleme ve araştırmaya dayanmadığı apaçık görülen Yüksek Planlama Kurulu kararı ile yayınlanan ısmarlama bir Ana Statü ile bitkisel hayata sokulmaktadır" şeklinde konuştu.

PERSONEL MAĞDUR OLACAK

Keskin, 20 bölge müdürlüğü sayısının 7'ye indirilmesi sonucunda Ankara, Afyon, Isparta, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Tekirdağ ve Zonguldak bölge müdürlüklerinin kapatıldığını, Diyarbakır, Erzurum, Mersin ve Van illerindeki bölge müdürlüklerinin ise irtibat bürolarına dönüştürüldüğünü belirtti. Bu uygulamayla, DMO personelinin de mağdur edileceğini öne süren Keskin, "Bu bölge müdürlüklerinin her birinde 15-20 personel çalışmaktadır. Bu personelin mağduriyeti dikkate alınmayarak sergilenen tavır, tam anlamıyla vefasızlık ve vicdansızlık örneğidir. Ofis personeline karşı sergilenen bu toplu sürgün tavrı, hangi ahlaki ve vicdani kalıba sığdırılmaktadır" ifadelerini kullandı.

PEŞKEŞE ZEMİN HAZIRLANIYOR açıklamasında eleştirilerini sürdüren Keskin, DMO'ları kapatmanın, Ofisi zerre kadar tanımayan ve ülke ekonomisine faydalarını bile bile göz ardı eden bir zihniyetin ürünü olarak ifade etti. Bu zihniyetin öncelikle bölge müdürlüklerinin gayri menkullerine göz diktiğini ve bu ana statü ile ofisin bina ve arsalarının birilerine peşkeş çekilmesi amacına zemin hazırlamış olduğunu iddia eden Keskin, "Ülke ekonomisine katkıları ve kamuya faydaları bilinen DMO'nun yaşaması ve çalışanlarının mağdur olmaması için sendikamız, ana statünün iptali amacıyla Danıştay 10. dairesine dava açmıştır. Mücadelemiz sonuna kadar sürecektir" diye konuştu.

Kaynak HalkGazetesi


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |