Geri

ANKARA TİCARET BAKANLIĞI ŞUBEMİZİN 1.OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

01 Ağustos 2019, Perşembe | 07:04

Bilindiği üzere 703 sayılı KHK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nın birleştirilerek Ticaret Bakanlığı adıyla hizmetine devam edeceği kararlaştırılmıştı. Bu birleşme sebebiyle sendikamızın Ankara 3 Nolu ve Ankara 8 Nolu şubelerimizin de faaliyet alanı sebebiyle birleştirilerek faaliyetine Ankara Ticaret Bakanlığı Şubesi ismiyle devam etmesi kararlaştırılmıştı.

Ticaret Bakanlığı binasında düzenlenen Ticaret Bakanlığı şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu 31.07.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Bayram Ali Oymak, Kadir Polat, Nebi Yay ve Vedat Ulu, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Ankara şubelerimizin şube başkanları ve yöneticileri katıldılar.

Divan teşekkülünün ardından kapatılan Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu ve kapatılan 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün, yeni kurulacak şubenin Ticaret Başkanlığı çalışanları için hayırlı olması temennisinde bulundular.

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Kurulda yapmış olduğu konuşmada, toplu sözleşme sürecine değinerek, “Geçtiğimiz yılı %20 enflasyon ile kapattık, ama alınan zam %4 + %5 ti. Memurun maaşı %11 eridi. Ancak bu yandaş konfederasyon ek zam dahi talep etmedi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Kamu-Sen olarak 2020 ve 2021 yılları için taleplerimizi açıkladık. 2020 yılında taban aylığa 600 TL zam ve %10 + %10 ve ayrıca %3 refah payı istedik. Yetkili konfederasyon ise taban aylığa 200 TL zam ve %8 + %7 zam istedi. Biz 2021 yılı için %8 + %8 zam ve %3 refah payı istedik. Yandaş sendika %6 + %6 zam istedi. Bu şartlar altında memurun hayatını devam ettirmesi mümkün müdür?” dedi.

Eksert, konuşmasının sonunda ise Ticaret Bakanlığı şubemizde seçilecek olan Yönetim Kurulu üyelerine başarılar diledi.

Yapılan oylamanın ardından Ticaret Bakanlığı Şube Yönetimimiz aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

 

Aykut Geçer

Süleyman Arslan

Seyfettin Sarı

Ali Rıza Güven

Kemal Kuştur

Tahsin Metin

Özgür Çelikbaş
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 18