Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK BAKANLIĞINDA MÜDÜR KADROLARI TORPİLLE DOLDURULACAK


[ 07 Mart 2013, Perşembe – 12:04 ]

07 Mart 2013 tarihli Resmi Gazetede 4279 karar sayısı ile yayınlanarak yürürlüğe giren, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen yönetmelik hükümlerine göre gümrük müdürü, gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürü, tasfiye işletme müdürü, gümrük müdür yardımcısı ve bölge amiri kadroları kadrolarına yapılacak atamalar, görevde yükselme yönetmeliği kapsamı dışına çıkarıldı. Bu kadrolara atanma şartları Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik hükümlerine göre belirlenecek.

Daha öncede 27.03.2012 tarih ve 28246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 1. maddesiyle; ‘sosyal güvenlik merkezi müdürü’, ‘gençlik merkezi müdürü’  ile ‘ilçe müdürü’ kadrolarına yapılacak atamalarda aranılan sınav şartı kaldırılmıştı

Sendikamız bu hukuksuzluğa son vermek için Danıştay 5. Dairesine dava açmıştı. Danıştay 5. Dairesi 02.10.2012 tarihli ve 2012/4710 E. sayılı kararıyla sendikamıza  yürütmenin durdurulması hakkında verdiği kararını bildirmişti.

YÖNETMELİĞİN İPTALİ İÇİN DAVA AÇACAĞIZ

Sendikamız daha öncede sınavsız olarak müdür kadrolarına yapılan atamaları hukuka aykırı olması nedeniyle dava etmiş ve haklı bulunmuştur. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda yapılan yönetmelik değişikliğinin iptaliyle ilgili her türlü yasal işlemin yapılacağını kamuoyuna bildiririz.

İşte Yönetmeliğe eklenen o madde;

Madde 1 – 15/3/199 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe kanulan kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin 2 nci maddesinin ikinci fıkrasının (e) bendinde yer alan, “Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve Yardımcısı kadroları”” ibaresinden sonra gelmek üzere "atanma usul ve esasları Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yönetmelikle belirlenen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gümrük müdürü, gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürü, tasfiye işletme müdürü, gümrük müdür yardımcısı ve bölge amiri kadroları,” ibaresi eklenmeştir.

Madde 2 – Bu yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 – Bu yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |