Atatürk

Emrah Coşkun

EMRAH COŞKUN

Genel Başkan Yardımcısı – Eğitim & Sosyal İşler

17.03.1985 Ankara doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Etimesgut İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini ise Mehmetçik Lisesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2011 yılında, Adalet Meslek Yüksekokulundan ise 2015 yılında mezun olmuştur. Halen Başkent Üniversitesinde Kamu Hukuku Alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.
2006 yılında Adalet Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Ankara Adliyesinde Zabıt Katibi olarak memuriyete başlamış olup, 2018 yılında Görevde Yükselme Sınavını kazanmış ve Ankara Adliyesine Yazı İşleri Müdürü olarak atanmıştır.

Ortaöğrenim döneminden itibaren başta Etimesgut olmak üzere Ülkü Ocaklarının bir çok kademesinde görev yapmıştır. Ayrıca Ahıska Türk Dernekleri Federasyonunun kurucularından olup çeşitli kademelerinde görev almıştır.

Sendikamız Türk Büro-Sen de ise sırası ile İşyeri Temsilciliği, Şube Başkan Yardımcılığı, Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup, 5-6 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen Türk Büro-Sen’in 7. Olağan Genel Kurulunda Genel Merkez birinci yedeği olarak seçilmiş olup, 12.10.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararıyla boşalan Genel Merkez Yöneticiğine seçilmiştir.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Emrah Coşkun

Genel Başkan Yrd. - Eğitim & Sosyal İşler