Atatürk

VAN KAPIKÖY GÜMRÜK KAPISI ÇALIŞANLARINA İFTİRA ATANLARI KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

11.12.2023 tarihinde yerel bir gazeteye röportaj vererek, Van Kapıköy Gümrük Kapısı çalışanları hakkında asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunan Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce’yi kınıyoruz.

 

Yoğun iş yükü altında çalışan kurumlarımızın başında olan Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Muhafaza memurları gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışmaktadır. Her gün binlerce kişinin giriş çıkış işlemlerni aksamadan gerçekleştiren Gümrük çalışanları, bedensel yorgunluklarının yanında psikolojik olarak da yıpranmaktadırlar.

 

Gümrük Muhafaza çalışanları özlük hakları iyileştirilmeden, zor şartlar altında düşük ücretler ile en iyi kamu hizmetini sunmaya çalışırken, her türlü iftira ve saldırıya maruz kalmaktadır.

 

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik iftira ve şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. İftira, şiddet, ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Kamu görevlilerine yapılan bu çirkin iftiralar ve saldırılar, ne ilk ne de son olacaktır. Devletin memurlarına kalkan el, atılan iftira, devlete yapılmış demektir. Bu olaylar göstermektedir ki, ceza kanunumuzda iftiralar ve saldırılara karşı olan düzenlemeler, saldırganlar için caydırıcı olmaktan uzaktır. Bu nedenle, kamu görevlilerine karşı yapılan iftira ve saldırıların önlenmesi için ceza kanununda caydırıcı düzenlemeler yapılmalıdır.

 

Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar gümrük personeline karşı yapılan bu çirkin ve mesnetsiz iftirayı kınıyoruz.

 

Van Kapıköy Gümrük Kapısı çalışanı arkadaşlarımıza uğradıkları iftiradan dolayı geçmiş olsun diyor, bu iftirayı atanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını, Personel eksikliği var ise ivedi olarak yeterli personelin görevlendirilmesini talep ediyor, olayların takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz. Gümrük ve gümrük muhafaza teşkilatımız yalnız değildir. Türk Büro-Sen olarak, her zaman Gümrük teşkilatımızın yanındayız.

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI