Atatürk

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ KONYA’DA HİZMET KOLUMUZA BAĞLI KURUMLARI ZİYARET ETTİ

Genel Başkan Yardımcılarımız Vedat Ulu ve Nebi Yay 27.12.2023 tarihinde Konya’da hizmet kolumuza bağlı kurumlara ziyaretler gerçekleştirdi.

Konya 1 Nolu Şube Başkanımız Mesut Özden, Konya 2 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Efe ve Şube Başkan Yardımcılarımızın da eşlik ettiği ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcılarımız kurum çalışanlarının sorun ve taleplerini yerinde tespit ederek, Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Kurum amirleri ile de görüşen Genel Başkan Yardımcılarımız taleplerle ilgili istişarede bulundular.

Üyelerimiz ile istişare toplantısında bir araya gelen Genel Başkan Yardımcılarımız Vedat Ulu ve Nebi Yay, Toplu Sözleşme ve Hakem Heyeti sürecini anlattı.

Genel Başkan Yardımcımız Vedat Ulu,  “yapılan toplu sözleşme yetkili konfederasyonun beceriksizliği sebebi ile Hakem Heyetine sevk edilmiştir. Bu da gösteriyor ki yetkili konfederasyonun memurları temsil edecek hali kalmamıştır. Yetki Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen’e verilmelidir. Tüm memurlarımızı Sendikamız ve Konfederasyonumuza davet ediyoruz” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay ise, “Biz Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak 3600 ek göstergenin 1. Dereceye gelen tüm memurlarımıza verilmesi, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, 2008 öncesi ve sonrası emeklilik haklarında düzenleme yapılması, çalışma barışının korunması, memurlarımızın refah payı aldığı bir çalışma hayatı için sendikal mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI