Atatürk

DENİZLİ 2 NOLU ŞUBEMİZ GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Denizli 2 Nolu Şubemiz Olağanüstü Genel Kurulunu 21.10.2023 tarihinde gerçekleştirdi.
Genel Kurula Genel Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupınar, Emrah Coşkun, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikalarımızın Denizli Şube Başkan ve Yöneticileri ile davetliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda, Genel Başkan Yardımcımız Emrah Coşkun divan başkanlığı yaptı.
Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar, Toplu Sözleşme ve Hakem Heyeti süreci ile ilgili bilgi vererek, “Türkiye Kamu-Sen olarak başından beri ifade ettiğimiz gibi piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen, büyümeden pay verilmeyen hatta resmi enflasyon tahmin ve beklentilerinin dahi altında kalan bir zam oranının kabul edilmesi mümkün değildir. Toplu sözleşme sürecini, toplu pazarlık ve hakem süreci olarak iki aşamada ele aldığımızda, toplu pazarlık sürecinde heba edilen zaman ve emeğin, kamu işveren tarafı temsilcilerinin çoğunlukta olduğu ve memurların 1-0 yenik başladığı bir hakem heyetine bırakılarak sorunların ötelenmesine şahitlik ettik. Bütün çabamıza rağmen yetkili konfederasyon ve sendikalar ile kamu işveren tarafının sorunları masaya yatırıp çözüm yollarını bütün paydaşlarla tartışmaktan ısrarla kaçındıklarını gördük.
Bu yaklaşımın, daha önceki 6 dönem toplu sözleşme görüşmelerinde olduğu gibi 7. Dönemde de yeni bir fiyaskoya dönüştüğüne şahit olduk. Refah payı, enflasyon farkının maaşlara aylık olarak yansıtılması, emeklilerimizin 8.077 TL’lik ek ödemeden faydalanması, yardımcı hizmetliler, bayram ikramiyesi, vergi dilimleri, kira, ulaşım, ısınma ve yemek yardımı gibi birçok başlığın, pazarlık sürecinde Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti toplantılarında masaya taşınmadığına, milyonların merakla beklediği konuların çözülmek yerine havanda su dövülerek zamanın boşa harcandığına ısrarla vurgu yaptık. Heba edilen toplu pazarlık sürecinin ardından çözüm bekleyen konuların Kamu Görevlileri Hakem Heyetine bırakılması ise topu taca atmak anlamına gelmiştir. Mevcut Hakem Kurulu’nun 6 kamu işveren tarafı, 5 sendika tarafı temsilcisinden oluşan adaletsiz yapısıyla yeni bir karara imza atması ve Kamu İşveren tarafının sözünün üstüne söz söyleme şansının olmadığı bir kere daha görülmüştür.” Dedi.
Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi.
Türk Büro-Sen olarak Denizli 2 Nolu Şube Yönetimimize başarılar dileriz.
Yapılan oylama sonucu oluşan yönetim aşağıdaki gibidir.
Fatih KALE
Recep ÇOLAK
Kerim KOÇAK
Güler TOPAL
Halime ARSLAN ÇOBAN
Sercan KORT
Yaşar Mert ÇOLAK

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI